The Heroes Project a společnost Prudential podporují Charlieho Linvillea, invalidního veterána, při jeho výstupu na vrchol Mt. Everestu


Save Story
Leer en español

Estimated read time: 5-6 minutes

This archived news story is available only for your personal, non-commercial use. Information in the story may be outdated or superseded by additional information. Reading or replaying the story in its archived form does not constitute a republication of the story.

NEWARK, N.J.--(BUSINESS WIRE)--IV 15, 2014--Organizace The Heroes Project a společnost Prudential Financial, Inc. (burzovní index NYSE:PRU) začaly spolupracovat na podpoře penzionovaného rotného Námořní pěchoty Spojených států amerických Charlieho Linvillea, invalidního veterána, při jeho výstupu na vrchol Mt. Everestu, nejvyšší hory světa. Jeho cesta začne tento týden.

Trek s názvem „Operace Everest. 2014“ je nejnovějším počinem neziskové organizace The Heroes Project, která umožňuje příslušníkům vojenských služeb, kteří utrpěli vážná zranění nebo jsou invalidní, výstupy na sedm nevyšších vrcholů světa. Jako sponzor výstupů věnovala společnost Prudential 100 000 amerických dolarů na úhradu tréninku a vybavení pro Linvillea.

20. ledna 2011 byl Linville při hledání improvizovaných výbušných zařízení v Afganistánu zraněn. Utrpěl úraz hlavy a devastující poranění pravé nohy a ruky. V roce 2013 mu musela být pravá noha, přes mnohačetné snahy o rehabilitaci, amputována pod kolenem.

Organizaci The Heroes Project vytvořil Tim Medvetz, který využil horolezecké výstupy pro své uzdravení po nehodě na motorce v roce 2001, při které málem zemřel. Od té doby Medvetz dovedl zraněné veterány na šest ze sedmi nejvyšších hor světa.

“Tím, že pokoří nejvyšší hory světa, naši hrdinové znovu objeví svou sílu, pýchu a opravdový potenciál. Když jsme oslovili společnost Prudential s žádostí o partnerství, okamžitě pochopila naši vizi a našla způsob, jak podpořit výstup rotného Linvillea finančně a zároveň emocionálně investovat do naší mise,” řekl Medvetz.

“Rotný Charlie Linville a Tim Medvetz jsou v každém slova smyslu výjimeční muži a společnost Prudential je pyšná na to, že je podporuje. Jejich výstup na vrchol Mt. Everestu je cestou odhodlání a odvahy. Ukazuje veteránům, jednotlivcům s postižením a komukoli, kdo musel někdy čelit životním překážkám, že problémy lze překonat. Neomezí nás,” řekla Cathy Christianová, bývalá kapitánka letectva, která je nyní vice prezidentkou řízení financí společnosti Prudential, a prezidentka společnosti VETNET, skupiny podniků Prudential, která poskytuje zdroje pro veterány a jejich podporovatele.

Prudential bude sledovat a zaznamenávat výstup Linvillea na vrchol i jeho sestup na internetové stránce Prudential’s Bring Your Challenges Facebook page. Cílem společnosti Prudential je získat alespoň 29 029 kliků pro Linvillea na jeho stránce na Facebooku, to znamená stejně nebo více než je výška hory Mt. Everest (ve stopách).

O rotném Námořní pěchoty Spojených států amerických Charliem Linvilleovi

Thomas Charles Linville se narodil v Boise v americkém státě Idaho 22. srpna 1985. Oženil se se svou láskou ze střední školy Mandi v roce 2006 a má dvě dcery. Toužil stát se vojákem a tak se 22. ledna 2006 stal příslušníkem námořní pěchoty. Od září 2007 do srpna 2008 sloužil v Iráku a v říjnu 2010 v Afganistánu. Při průzkumu okolí byl Linville zasažen výbušným zařízením. Při výbuchu utrpěl zlomeninu pravé nohy a pravého prostředníčku. Ten mu byl amputován a po mnoha operacích přišel rovněž o pravou nohu, která mu byla amputována pod kolenem v roce 2013. I přes tato poranění chce na jaře letošního roku pokořit vrchol Mt. Everestu.

O organizaci The Heroes Project

Nezisková organizace The Heroes Project byla založena v roce 2009 Timem Medvetzem. Pořádá horolezecké expedice pro vážně zraněné veterány a díky nim jim umožňuje znovu objevit v sobě sílu a pýchu, tím, že pokořují nejnáročnější světové vrcholy. Medvetz využil horolezecké výstupy pro své uzdravení po nehodě na motorce v roce 2001, při které málem zemřel. Od té doby Medvetz úspěšně dovedl zraněné veterány na šest ze sedmi nejvyšších hor světa. Další informace o projektu The Heroes Project naleznete na internetové adrese www.theheroesproject.org.

O společnosti Prudential

Společnost Prudential Financial, Inc. (burzovní index NYSE: PRU), jednička v poskytování finančních služeb, spravovala k 31. prosinci 2013 majetek v hodnotě více než 1,1 bilionu amerických dolarů. Firma má pobočky v USA, Asii, Evropě a v Latinské Americe. Schopní a talentovaní zaměstnanci společnosti Prudential pomáhají individuálním i institucionálním klientům v jejich rozvoji a chrání jejich majetek prostřednictvím celé řady produktů a služeb, jako je například životní a důchodové pojištění, služby související s důchody, vzájemné fondy a správa investic. Firma, která má ve znaku skálu, je pověstná svojí stabilitou, zkušeností a inovacemi, které prověřil čas více než sto let. Více informací najdete na webových stránkách http://www.news.prudential.com/.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Photos/Multimedia Gallery Available:http://www.businesswire.com/multimedia/home/20140415005914/cs/

CONTACT: The Heroes Project

JJ Hendershot

Tel : 323-680-1007

www.theheroesproject.org

nebo

Stan Rosenfield & Associates

Zach Rosenfield

Tel : 310-407-3442

Email :zach@sra-pr.com

nebo

Prudential Financial, Inc.

Valerie Tutak

Tel : 973-802-2517

Email :valerie.tutak@prudential.com

KEYWORD: UNITED STATES ASIA PACIFIC NORTH AMERICA CANADA CHINA NEPAL IDAHO NEW JERSEY AFGHANISTAN

INDUSTRY KEYWORD: OTHER CONSUMER EXTREME SPORTS OUTDOORS OTHER SPORTS PHILANTHROPY OTHER PHILANTHROPY CONSUMER SPORTS FUND RAISING

SOURCE: Prudential Financial, Inc.

Copyright Business Wire 2014

PUB: 04/15/2014 09:48 AM/DISC: 04/15/2014 09:48 AM

http://www.businesswire.com/news/home/20140415005914/cs

Copyright © The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistributed.

Most recent Business stories

Related topics

Business
Prudential Financial, Inc.

    STAY IN THE KNOW

    Get informative articles and interesting stories delivered to your inbox weekly. Subscribe to the KSL.com Trending 5.
    By subscribing, you acknowledge and agree to KSL.com's Terms of Use and Privacy Policy.

    KSL Weather Forecast