Posunięcie to umacnia strategię biznesową spółki nakierowaną na uzyskanie łącznego udziału w kluczowych rynkach na poziomie minimum 3% oraz posiadanie przynajmniej 3 wiodących marek na rynkach inwestycyjnych.

Posunięcie to umacnia strategię biznesową spółki nakierowaną na uzyskanie łącznego udziału w kluczowych rynkach na poziomie minimum 3% oraz posiadanie przynajmniej 3 wiodących marek na rynkach inwestycyjnych.


1 photo
Save Story

Estimated read time: 5-6 minutes

This archived news story is available only for your personal, non-commercial use. Information in the story may be outdated or superseded by additional information. Reading or replaying the story in its archived form does not constitute a republication of the story.

DARMSTADT, Niemcy--(BUSINESS WIRE)--mar 6, 2014--Dział Consumer Health spółki Merck znacznie się powiększył od momentu wcielenia Neurobion ® - wiodącej światowej marki z sektora witamin z grupy B- oraz Floratil ® - wiodącej brazylijskiej marki z sektora probiotyków przeciwbiegunkowych oferowanych przez oddział Merck Serono. Nowe marki przyczyniają się do wzrostu rocznych obrotów Consumer Health o ok. 55% sięgając przeszło 1 mld USD (ponad 740 mln EUR).

Floratil and Neurobion; brands that have been incorporated into Merck Consumer Health (Photo: Business Wire)

"Włączenie marek Neurobion i Floratil do działu Consumer Health pozwoli dalej wzmocnić naszą obecność na rynkach wschodzących i wzbogaci naszą ofertę o dwie wiodące marki. Widzimy duży potencjał w budowaniu obydwu tych marek poprzez strategię zorientowaną na klienta. Jest to także ważny krok w dążeniu przez nas do uzyskania łącznego udziału w kluczowych rynkach na poziomie minimum 3% oraz posiadania przynajmniej 3 silnych marek, skupiających się na rynkach strategicznych dla naszych inwestycji" - powiedział Udit Batra, dyrektor generalny i prezes działu ds. Consumer Health.

Marki Neurobion i Floratil zajmują wiodące pozycje w swoich kategoriach, a ich działalność skupia się głównie na szybko rozwijających się rynkach wschodzących Ameryki Łacińskiej i Azji. Transfer jest efektem analizy międzyoddziałowej, która wykazała, że obydwie z nich skorzystają na włączeniu do oferty Consumer Health. Przyszła "konsumeryzacja" Neurobionu i Floratilu ma przynieść grupie Merck Group wartość dodaną.

Transfer da markom Neurobion i Floratil dostęp do specjalistycznej wiedzy w zakresie obsługi klienta, jaką oferuje dział Consumer Health, pozwalając jednocześnie Merck Serono jeszcze bardziej skupić się na innowacyjnych lekach na receptę. Zmiany prowadzą także do reorientacji działu Consumer Health w kierunku rynków wschodzących. W jego konsekwencji łączne obroty tego działu wzrosną z 28% do 51%. Integracja działalności marek Neurobion i Floratil zakończyła się w grudniu 2013 roku.

"Przeniesienie tych marek odzwierciedla pomyślne wyniki działu w zakresie osiągania spójnego wzrostu i wartości kluczowych dla klientów marek - stwierdził Stefan Oschmann, członek Zarządu spółki Merck i dyrektor generalny Pharma odpowiedzialny za działy Consumer Health i Merck Serono. - Wprowadzone zmiany pozwolą naszej działalności w zakresie Consumer Health kontynuować zmianę orientacji na rynki wschodzące".

Istniejący w Merck, dział Consumer Health (nie uwzględniając marek Neurobion i Floratil) ogłosił dziś dane za pełny rok 2013, które ukazują wzrost zysków (EBITDA przed uwzględnieniem pozycji jednorazowych) o 8,5% do wys. 72 mln EUR, w oparciu o wzrost sprzedaży własnej o 5,6% (obniżony ujemnym wpływem wymiany walutowej w wys. -4,7%) do wys. 477 mln EUR. Europa i rynki wschodzące były głównymi motorami napędowymi silnego wzrostu sprzedaży własnej. Cztery z ośmiu strategicznych marek (Cebion ®, Sangobion ®, Kytta ® and Femibion ® ) uzyskały dwucyfrowe stopy wzrostu sprzedaży własnej i poszerzyły swój udział w kluczowych dla oddziału obszarach, podczas gdy marki Bion ®, Nasivin ® and Sedalmerck ® uzyskały średnie lub wysokie jednocyfrowe stopy wzrostu. Struktura kosztów oddziału uległa poprawie dzięki środkom wdrożonym w ramach programu przekształceń i rozwoju firmy pod nazwą "Fit for 2018" („Gotowi na rok 2018”), a także lepszemu podziałowi zasobów, zmianom w ofercie produktowej oraz rezygnacji z działalności na rynkach niedochodowych.

Wszystkie wiadomości prasowe Merck są przekazywanepocztą elektroniczną jednocześnie z ich publikacją na stronie internetowej spółki. Aby zarejestrować się, zmienić wybrane opcje lub anulować usługę należy wejść na: http://www.merckgroup.com/subscribe.

Dział Consumer Health firmy Merck

Marki działu Consumer Health firmy Merck, takie jak Neurobion®, Floratil®, Bion®, Nasivin®, Seven Seas®, Femibion®, Kytta®, Sangobion®, Sedalmerck® oraz Cebion®, należą do najbardziej innowacyjnych marek na kluczowych rynkach. Produkty te są owocem zaawansowanych badań naukowych i cieszą się zaufaniem konsumentów na całym świecie. Dział Consumer Health jest obecny na ponad 40 rynkach, zatrudniając przy tym około 2 000 pracowników na całym świecie. Od 2014 r. oferta Consumer Health obejmuje marki osiągające całkowite roczne przychody w wysokości ponad 1 mld USD. Consumer Health to dział Grupy Merck z siedzibą główną w niemieckim Darmstadt.

Grupa Merck

Merck jest liderem w dziedzinie innowacyjnych oraz wysokiej jakości zaawansowanych produktów wytwarzanych w branży farmaceutycznej i chemicznej. Firma zatrudnia około 38 000 pracowników w 66 krajach, mając na celu ulepszanie jakości życia pacjentów, wspieranie klientów w dążeniach do osiągnięcia sukcesu oraz sprostanie ogólnoświatowym wyzwaniom. W roku 2013 przychody całkowite firmy wyniosły 11,1 mld EUR w ramach czterech oddziałów: Merck Serono, Consumer Health, Performance Materials and Merck Millipore.

Merck jest najstarszą na świecie firmą działającą w branży farmaceutycznej i chemicznej. Od 1668 r. nazwa firmy oznacza innowację, powodzenie w biznesie oraz odpowiedzialną przedsiębiorczość. Do dnia dzisiejszego rodzina założycieli firmy pozostaje właścicielem większości udziałów. Nasza oryginalna nazwa brzmi Merck i jesteśmy posiadaczami ogólnoświatowych praw do nazwy i marki Merck. Wyjątek stanowi Kanada i Stany Zjednoczone, w których jesteśmy znani pod nazwą EMD.

Galeria zdjęć/zasoby multimedialne dostępne na: http://www.businesswire.com/multimedia/home/20140225006714/en/

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym/sporządzono wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Photos/Multimedia Gallery Available:http://www.businesswire.com/multimedia/home/20140306005016/pl/

CONTACT: Grupa Merck

Lars Atorf

tel. +49 6151 72-14 2114

KEYWORD: MALAYSIA BRAZIL EUROPE ASIA PACIFIC SOUTH AMERICA GERMANY INDONESIA

INDUSTRY KEYWORD: HEALTH BIOTECHNOLOGY PHARMACEUTICAL RESEARCH SCIENCE

SOURCE: Merck

Copyright Business Wire 2014

PUB: 03/06/2014 08:00 AM/DISC: 03/06/2014 08:00 AM

http://www.businesswire.com/news/home/20140306005016/pl

Copyright © The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistributed.

Photos

Most recent Business stories

Related topics

Business
Merck

    STAY IN THE KNOW

    Get informative articles and interesting stories delivered to your inbox weekly. Subscribe to the KSL.com Trending 5.
    By subscribing, you acknowledge and agree to KSL.com's Terms of Use and Privacy Policy.

    KSL Weather Forecast