Sports / 

Wednesday's Scores



Estimated read time: 10-11 minutes

This archived news story is available only for your personal, non-commercial use. Information in the story may be outdated or superseded by additional information. Reading or replaying the story in its archived form does not constitute a republication of the story.

BOYS' BASKETBALL
Class A
District Semifinal
District 1

Kalamazoo Central 54, Portage Northern 39

Niles 57, St. Joseph 53

District 2

Holt 81, Richland Gull Lake 68

Mason 62, Grand Ledge 60

District 3

Lansing Eastern 45, Lansing Everett 42

Okemos 59, Haslett 50

District 4

Grand Rapids Christian 58, Byron Center 46

Grand Rapids Ottawa Hills 57, East Grand Rapids 54

District 5

Holland 54, Jenison 48

Hudsonville 89, Wyoming 78

District 6

Grand Rapids Union 58, Grand Rapids Kenowa Hills 47

Muskegon 74, Muskegon Reeths-Puffer 41

District 7

Grand Rapids Forest Hills Central 78, Rockford 75, 3OT

Grand Rapids Northview 66, Grand Rapids Forest Hills Northern 50

District 8

Grand Blanc 66, Linden 31

Ortonville Brandon 65, Fenton 58

District 9

Flint Carman-Ainsworth 79, Flint Kearsley 50

Swartz Creek 75, Lapeer East 61

District 10

Saginaw 80, Clio 60

District 11

Midland Dow 66, Saginaw Heritage 43

Mount Pleasant 57, Midland 51

District 12

Alpena 55, Traverse City Central 36

Traverse City West 77, Sault Area 57

District 13

Temperance Bedford 55, Monroe 49

Ypsilanti 67, Ypsilanti Lincoln 32

District 14

Brownstown Woodhaven 48, Trenton 43

Southgate Anderson 58, Wyandotte Roosevelt 40

District 15

Romulus 68, Westland John Glenn 56

Taylor Truman 76, Taylor Kennedy 48

District 16

Allen Park 68, Dearborn Edsel Ford 23

Dearborn Heights Crestwood 44, Lincoln Park 40

District 17

Ann Arbor Huron 65, Pinckney 48

Ann Arbor Skyline 71, Ann Arbor Pioneer 52

District 18

Canton 44, Detroit Catholic Central 36

Canton Salem 80, Novi 71

District 19

Livonia Stevenson 57, Livonia Franklin 47

Redford Thurston 62, Garden City 49

District 20

Detroit Cass Tech 71, Detroit King 43

Detroit Pershing 62, Detroit Western International 43

District 21

Detroit Mumford 65, Farmington 47

Detroit U-D Jesuit 59, Detroit Renaissance 32

District 22

Detroit East English 76, Grosse Pointe South 58

Detroit Southeastern 55, Grosse Pointe North 37

District 23

Warren De La Salle 48, Warren Woods Tower 42

Warren Mott 68, Warren Cousino 47

District 24

Oak Park 53, Birmingham Groves 40

Southfield Lathrup 73, Berkley 63

District 25

Orchard Lake St. Mary 38, White Lake Lakeland 32

Walled Lake Western 66, West Bloomfield 54

District 26

Howell 57, South Lyon 39

Milford 48, Hartland 35

District 27

Bloomfield Hills 65, North Farmington 50

Farmington Hills Harrison 66, Birmingham Seaholm 58

District 28

Harrison Township L'Anse Creuse 81, Sterling Heights 48

Roseville 64, Clinton Township Chippewa Valley 49

District 29

Troy 37, Waterford Kettering 36

Troy Athens 59, Waterford Mott 50

District 30

Rochester Hills Stoney Creek 48, Oxford 30

District 31

Utica 42, Utica Ford 39

Utica Eisenhower 65, Romeo 56

District 32

Macomb Dakota 66, Port Huron Northern 36

Macomb L'Anse Creuse North 48, Port Huron 43

Class B
District Semifinal
District 33

Benton Harbor 47, Stevensville Lakeshore 44

Coloma 67, Buchanan 66

District 34

Edwardsburg 52, Three Rivers 41

Sturgis 52, Vicksburg 49

District 35

Battle Creek Harper Creek 76, Battle Creek Pennfield 59

Marshall 65, Parchment 53

District 36

Eaton Rapids 62, Olivet 54

Parma Western 55, Leslie 44

District 37

Jackson Lumen Christi 66, Napoleon 37

Stockbridge 67, Brooklyn Columbia Central 65

District 38

Adrian 45, Ida 38

Milan 42, Monroe St. Mary Catholic Central 40

District 39

Grosse Ile 58, Flat Rock 42

Romulus Summit Academy 70, New Boston Huron 36

District 40

Melvindale 63, Dearborn Heights Annapolis 55

River Rouge 66, Dearborn Heights Robichaud 58

District 41

Detroit PEC Prep 58, Dearborn Advanced Technology 53

Detroit University Prep 72, Detroit DCP-Northwestern 63

District 42

Detroit Douglass 60, Warren Fitzgerald 46

Ferndale University 66, Ferndale 59

District 43

Harper Woods Chandler Park Academy 68, Warren Lincoln 47

St. Clair Shores South Lake 66, Center Line 58

District 44

Detroit Country Day 66, Pontiac Notre Dame Prep 49

Detroit Henry Ford 75, Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 56

District 45

Detroit Communication & Media Arts 56, Ann Arbor Gabriel Richard 45

Detroit Community 66, Redford Union 45

District 46

Lansing Catholic 53, Fowlerville 37

Williamston 65, Perry 42

District 47

Portland 49, Hastings 44

Wayland 69, Lake Odessa Lakewood 45

District 48

Otsego 71, Paw Paw 60

Plainwell 62, South Haven 50

District 49

Holland Christian 50, Allendale 34

Zeeland West 55, Hudsonville Unity Christian 53

District 50

West Michigan Aviation 58, Grand River Prep 49

Wyoming Godwin Heights 54, Grand Rapids South Christian 52

District 51

Comstock Park 68, Grand Rapids West Catholic 57

Grand Rapids Forest Hills Eastern 51, Grand Rapids Catholic Central 43

District 52

Coopersville 64, Muskegon Oakridge 41

Spring Lake 50, Muskegon Orchard View 30

District 53

Fremont 66, Grant 40

Newaygo 75, Howard City Tri-County 35

District 54

Alma 61, Shepherd 43

Belding 52, Ovid-Elsie 45

District 55

Flint Southwestern 79, Corunna 62

Goodrich 80, Lake Fenton 35

District 56

Algonac 43, Armada 42

St. Clair 48, Richmond 32

District 57

Imlay City 64, Capac 33

Yale 55, North Branch 52

District 58

Frankenmuth 66, Flint Northwestern 55

Millington 51, Flint Powers 47

District 59

Birch Run 55, Freeland 52

Saginaw Swan Valley 62, Carrollton 60

District 60

Bay City John Glenn 67, Essexville Garber 54

Standish-Sterling 53, Midland Bullock Creek 39

District 61

Big Rapids 55, Reed City 53

Remus Chippewa Hills 72, Clare 70

District 62

Ludington 67, Kingsley 48

Mason County Central 71, Benzonia Benzie Central 23

District 63

Cadillac 57, Roscommon 38

West Branch Ogemaw Heights 70, Grayling 61

District 64

Escanaba 60, Gladstone 48

Menominee 50, Kingsford 42

Class C
District Semifinal
District 65

Cassopolis 48, Niles Brandywine 47

New Buffalo 51, Bridgman 50

District 66

Lawton 60, Decatur 42

Schoolcraft 58, Centreville 42

District 67

Hillsdale 67, Quincy 51

Union City 58, Reading 37

District 68

Concord 56, Michigan Center 36

Hanover-Horton 65, Homer 61

District 69

Addison 67, Pittsford 33

Adrian Madison 67, Sand Creek 47

District 70

Erie-Mason 65, Blissfield 32

Ottawa Lake Whiteford 86, Petersburg Summerfield 49

District 71

Clinton 46, Whitmore Lake 45

District 72

Detroit Consortium 70, Detroit Universal 19

Melvindale Academy for Business And Tech 66, Ecorse 63

District 73

Detroit Allen 83, Detroit Jalen Rose 41

Detroit Loyola 83, Highland Park Renaissance 68

District 74

Grosse Pointe Woods University Liggett 70, Detroit HFA 59

Harper Woods 68, Hamtramck-Frontier 41

District 75

Madison Heights Bishop Foley 65, Frankel Jewish Academy 24

Southfield Bradford Academy 57, Royal Oak Shrine 39

District 76

Auburn Hills Oakland Christian 60, New Haven 48

Mount Clemens 83, Rochester Hills Lutheran Northwest 29

District 77

Hartford 55, Gobles 51

Kalamazoo Hackett Catholic Central 79, Kalamazoo Christian 65

District 78

Potterville 69, Dansville 51

Vermontville Maple Valley 46, Springport 35

District 79

Laingsburg 45, Carson City-Crystal 42

Pewamo-Westphalia 63, Bath 34

District 80

Muskegon Heights 104, Holland Black River 12

Muskegon Western Michigan Christian 67, Fennville 58

District 81

Grand Rapids NorthPointe Christian 64, Grand Rapids Covenant Christian 60

Kent City 74, Grandville Calvin Christian 68

District 82

Flint Beecher 53, Flint Hamady 32

Flint International 74, Burton Bentley 48

District 83

Brown City 68, Landmark Academy 28

Marlette 45, Memphis 29

District 84

Harbor Beach 53, Sandusky 48

Unionville-Sebewaing 57, Elkton-Pigeon Bay Port Laker 33

District 85

Montrose 63, Saginaw Michigan Lutheran Seminary 53

New Lothrop 41, Vassar 34

District 86

Hemlock 55, St. Charles 36

Saginaw Nouvel 54, Merrill 17

District 87

Ithaca 60, Morley-Stanwood 57

Lakeview 58, Blanchard Montabella 45

District 88

Hart 55, Shelby 53

Montague 67, White Cloud 22

District 89

Beaverton 46, Sanford-Meridian 43

Leroy Pine River 70, Evart 49

District 90

Lincoln-Alcona 68, Houghton Lake 40

Mio 71, Oscoda 32

District 91

Manton 56, Lake City 55

Traverse City St. Francis 70, McBain 63

District 92

Boyne City 69, Johannesburg-Lewiston 40

East Jordan 48, Charlevoix 46

District 93

Indian River-Inland Lakes 61, Newberry 59, OT

St. Ignace LaSalle 59, Harbor Springs 56

District 94

Ishpeming 78, Ishpeming Westwood 44

Negaunee 64, Gwinn 51

District Final
District 95

Norway 39, Iron Mountain 32

District 96

Ironwood 52, Calumet 26

Class D

Marcellus 59, Marcellus Howardsville Christian 43

District Semifinal
District 97

Covert 62, Eau Claire 18

Lawrence 66, St. Joseph Lake Michigan Catholic 45

District 98

Athens 69, Burr Oak 51

District 99

Hillsdale Academy 54, Litchfield 51

North Adams-Jerome 54, Coldwater Pansophia Academy 47

District 100

Adrian Lenawee Christian 48, Waldron 30

Morenci 72, Camden-Frontier 45

District 101

Allen Park Inter-City Baptist 73, Taylor Baptist Park 42

Taylor Trillium Academy 56, Plymouth Christian 44

District 102

Pinckney Livingston 60, Ann Arbor Rudolf Steiner 27

District 104

Bloomfield Hills Roeper 40, Clarkston Everest Collegiate 37

District 105

Merritt Academy 45, Sterling Heights Parkway Christian 42

District 106

Burton Madison 84, Burton Faith 27

Burton St. Thomas More 66, Burton Genesee Christian 40

District 107

Lansing Christian 61, Webberville 39

District 109

Battle Creek St. Philip 67, Kalamazoo Lakeside Prep Academy 34

Climax-Scotts 53, Martin 36

District 110

Wyoming Potter's House Christian 54, Holland Calvary 53, OT

Wyoming Tri-unity Christian 72, Wyoming West Michigan Lutheran 28

District 111

Fruitport Calvary Christian 65, Kent City Algoma Christian 53

Muskegon Catholic Central 78, West Michigan Academy of Environmental Science 27

District 112

Fulton-Middleton 67, Fowler 46

Portland St. Patrick 54, Ashley 52

District 114

Bay City All Saints 51, Akron-Fairgrove 49

Kinde-North Huron 72, Owendale-Gagetown 56

District 115

Marion 54, Big Rapids Crossroads Charter Academy 41

Mount Pleasant Sacred Heart 71, McBain Northern Michigan Christian 44

District 116

Baldwin 71, Walkerville 43

Pentwater 78, Brethren 75

District 117

Bear Lake 64, Mesick 37

Frankfort 67, Buckley 42

District 118

Leland 44, Lake Leelanau St. Mary 36

Suttons Bay 48, Traverse City Christian 46

District 119

Atlanta 40, Fairview 38

Au Gres-Sims 38, Hale 37

District 120

Hillman 79, Rogers City 52

Onaway 59, Posen 49

District 121

Bellaire 58, Ellsworth 42

Boyne Falls 56, Gaylord St. Mary 30

District 124

Brimley 54, DeTour 43

Cedarville 94, Pickford 62

District 125

Cooks Big Bay de Noc 63, Rapid River 50

Munising 79, Grand Marais 24

District 126

Carney-Nadeau 72, Bark River-Harris 60

Powers North Central 74, Iron Mountain North Dickinson 63

District 127

Crystal Falls Forest Park 73, Watersmeet 45

Wakefield-Marenisco 41, Ewen-Trout Creek 35

District 128

Lake Linden-Hubbell 75, Baraga 32

Painesdale Jeffers 47, Dollar Bay 27

District Final
District 113

Peck 47, Deckerville 22

Copyright © The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistributed.

The Associated Press

    SIGN UP FOR THE KSL.COM NEWSLETTER

    Catch up on the top news and features from KSL.com, sent weekly.
    By subscribing, you acknowledge and agree to KSL.com's Terms of Use and Privacy Policy.

    KSL Weather Forecast