Estimated read time: 1-2 minutes
This archived news story is available only for your personal, non-commercial use. Information in the story may be outdated or superseded by additional information. Reading or replaying the story in its archived form does not constitute a republication of the story.
Class 5A First Round Friday's games
Upper Bracket
West Jordan (7-3) at Viewmont (6-3), 7 p.m.
Region 4 No. 4 at Jordan (7-3), TBA
Skyline (5-5) at Lone Peak (9-1), 4 p.m.
Clearfield (4-6) at Hunter (8-1), 3 p.m.
Lower Bracket
Brighton (8-1) at American Fork (7-2), 4 p.m.
Northridge (4-5) at Bingham (9-0), 5 p.m.
Riverton (7-3) at Fremont (7-2), 4 p.m.
Spanish Fork (6-3) at Alta (7-3), 4 p.m.
Class 4A First Round
Friday's games
Upper Bracket
East (7-3) at Sky View (6-3), 4 p.m.
Murray (4-6) at Timpview (7-2), TBA
Woods Cross (4-5) at Highland (8-2), 4 p.m.
Orem (6-4) at Bountiful (8-2), 6 p.m.
Lower Bracket
Olympus (4-6) at Provo (6-4), 7 p.m.
Bonneville (2-7) at Cottonwood (7-2), TBA
Granger at Mountain Crest (8-1), TBA
Box Elder (6-4) at Springville (3-6), 3 p.m.
Class 3A First Round
Oct. 28-29
Upper Bracket
Wasatch (8-2) at North Sanpete (5-5), Friday, 7 p.m.
Bear River (3-6) at Hurricane (10-0), Friday, 6 p.m.
Dixie (6-3) at Logan (9-1), Saturday, 1 p.m.
Delta (6-3) at Union (7-2), Saturday, 1 p.m.
Lower Bracket
Snow Canyon(4-5) at Grantsville(4-6), Sat., 1 p.m.
Emery (2-8) at Morgan (8-1), Saturday, 1 p.m.
Judge Memorial (6-4) at Juan Diego (6-4), TBA
Tooele (6-4) at Pine View (9-1), Friday, 7 p.m.
Class 2A Quarterfinals
Oct. 28-29
Upper Bracket
North Sevier (3-7) at Grand (6-2), Saturday, 1 p.m.
Juab (9-1) at Millard (6-3), Friday, 5 p.m.
Lower Bracket
Gunnison (7-3) at San Juan (9-0), Saturday, 1 p.m.
South Sevier (6-4) at Manti (7-1), Friday, 7 p.m.
Class 1A Quarterfinals
Oct. 28-29
Upper Bracket
Parowan (3-6) at Monticello (7-3), Friday, 6 p.m.
Rich (3-6) at Kanab (6-3), TBA
Lower Bracket
Altamont (4-5) at Enterprise (7-3), TBA
Milford (4-6) at Duchesne (8-1), Friday, 4 p.m.