News  /  Sports  /  Prep  /  Schedule/Scoreboard  / 

KSL Prep Scoreboard powered by the Deseret News

Select Date:

baseball - 2A Central

American Leadership at Manti 3:30 p.m.

Millard at South Sevier 3:30 p.m.

baseball - 2A East

San Juan at Gunnison 1:30 p.m.

San Juan at Gunnison 3:30 p.m.

baseball - 2A North

Providence Hall at Summit Academy 3 p.m.

Wasatch Academy at Layton Christian 3:30 p.m.

baseball - Region 01

Clearfield at Mountain Crest 3:30 p.m.

Northridge at Sky View 3:30 p.m.

Roy at Fremont 3:30 p.m.

baseball - Region 02

Davis at Hunter 3:30 p.m.

Syracuse at Granger 3:30 p.m.

Viewmont at West 5:30 p.m.

baseball - Region 03

Brighton at Bingham 4 p.m.

Cottonwood at Copper Hills 4 p.m.

West Jordan at Jordan 4 p.m.

baseball - Region 05

Bountiful at Box Elder 3:30 p.m.

Ogden at East 3:30 p.m.

Woods Cross at Bonneville 3:30 p.m.

baseball - Nonregion

Parowan at Virgin Valley, Nev. 2 p.m.

Emery at Delta 3:30 p.m.

Hurricane at Kanab 3:30 p.m.

Cedar at Wasatch 4 p.m.

Dixie at Provo 4 p.m.

Enterprise at Canyon View 4 p.m.

Spanish Fork vs. Juan Diego 9 a.m. (at Desert Hills High School)

Pleasant Grove vs. Payson 11:30 a.m. (at Desert Hills High School)

Pleasant Grove vs. Maple Mountain 2 p.m. (at Desert Hills High School)

Maple Mountain vs. Payson 4:30 p.m. (at Desert Hills High School)

Juan Diego vs. Desert Hills 7 p.m. (at Desert Hills High School)

South Summit vs. Grantsville 8 a.m. (at Pine View High School)

Timpanogos vs. Richfield 10:30 a.m. (at Pine View High School)

Kearns vs. Richfield 1 p.m. (at Pine View High School)

Grantsville vs. Pine View 3:30 p.m. (at Pine View High School)

Layton vs. Timpanogos 6 p.m. (at Pine View High School)

Pine View vs. South Summit 8:30 p.m. (at Pine View High School)

Lone Peak vs. TBD tbd (at Atlanta, Georgia)

Springville vs. Herriman 9 a.m. (at Snow Canyon High School)

Shadow Ridge, Nev. vs. Springville 11:30 a.m. (at Snow Canyon High School)

Herriman vs. Shadow Ridge, Nev. 2 p.m. (at Snow Canyon High School)

Las Vegas, Nev. vs. Salem Hills 4:30 p.m. (at Snow Canyon High School)

Las Vegas, Nev. vs. Snow Canyon 7 p.m. (at Snow Canyon High School)

Salem Hills vs. Snow Canyon 9:30 p.m. (at Snow Canyon High School)

softball - 2A Central

American Leadership at Manti 3:30 p.m.

South Summit at Delta 3:30 p.m.

softball - 2A East

San Juan at Gunnison 2 p.m.

Piute at North Sevier 3:30 p.m.

San Juan at Gunnison 4 p.m.

softball - 2A North

Duchesne at Summit Academy 3:30 p.m.

softball - Region 04

Herriman at Pleasant Grove 3:30 p.m.

softball - Region 05

Woods Cross at Bountiful 3:30 p.m.

softball - Region 07

Skyridge at Provo 3:30 p.m.

softball - Region 08

Springville at Salem Hills 3:30 p.m.

Wasatch at Payson 3:30 p.m.

softball - Region 12

Juab at Canyon View 3:30 p.m.

North Sanpete at Richfield 3:30 p.m.

softball - Nonregion

Canyon View at Dixie 11 a.m.

Parowan at Virgin Valley, Nev. 3 p.m.

Alta at Juan Diego 3:30 p.m.

Bear River at Bingham 3:30 p.m.

Box Elder at Ridgeline 3:30 p.m.

Copper Hills at Fremont 3:30 p.m.

Judge Memorial at Lone Peak 3:30 p.m.

Morgan at Ogden 3:30 p.m.

Orem at Westlake 3:30 p.m.

South Sevier at Carbon 3:30 p.m.

Timpanogos at Union 3:30 p.m.

Uintah vs. Bonneville 3:30 p.m. (at Heber City)

Dixie at Enterprise 4 p.m.

Syracuse at Spanish Fork Postponed

boys soccer - 2A Central

Grand at Gunnison 4 p.m.

boys soccer - 2A North

South Summit at Maeser Prep 4 p.m.

Summit Academy at Rowland Hall 4 p.m.

Waterford at Layton Christian 4 p.m.

boys soccer - Region 01

Fremont at Clearfield 3:30 p.m.

boys soccer - Region 02

Granger at West 3:30 p.m.

Syracuse at Viewmont 3:30 p.m.

boys soccer - Region 03

Copper Hills at Brighton 3:30 p.m.

Taylorsville at Jordan 3:30 p.m.

West Jordan at Cottonwood 3:30 p.m.

boys soccer - Region 04

Lone Peak at Herriman 3:30 p.m.

Westlake at American Fork 3:30 p.m.

Lehi at Pleasant Grove 7 p.m.

boys soccer - Region 05

Bonneville at East 3:30 p.m.

Bountiful at Ogden 3:30 p.m.

Highland at Box Elder 3:30 p.m.

boys soccer - Region 06

Hillcrest at Judge Memorial 3:30 p.m.

Kearns at Murray 3:30 p.m.

Olympus at Cyprus 3:30 p.m.

boys soccer - Region 07

Alta at Timpanogos 3:30 p.m.

Mountain View at Corner Canyon 3:30 p.m.

Provo at Skyridge 3:30 p.m.

Timpview at Orem 3:30 p.m.

boys soccer - Region 08

Maple Mountain at Uintah 4 p.m.

boys soccer - Region 09

Snow Canyon at Cedar 4 p.m.

boys soccer - Region 11

Juan Diego at Bear River 6 p.m.

boys soccer - Region 12

Canyon View at North Sanpete 3:30 p.m.

Carbon at Juab 3:30 p.m.

boys soccer - Nonregion

Desert Hills at Tooele 3:30 p.m.

Park City at Dixie 3:30 p.m.

Union at Payson 3:30 p.m.