News  /  Sports  /  Prep  /  Schedule/Scoreboard  / 

KSL Prep Scoreboard powered by the Deseret News

Select Date:

boys basketball - Region 01

Clearfield at Northridge 7 p.m.

Mountain Crest at Weber 7 p.m.

Sky View at Roy 7 p.m.

boys basketball - Region 02

Davis at Syracuse 7 p.m.

Granger at Hunter 7 p.m.

Layton 75, West 40 (4)

boys basketball - Region 03

Copper Hills 51, Brighton 48 (4)

Taylorsville at Bingham 7 p.m.

West Jordan at Cottonwood 7 p.m.

boys basketball - Region 04

American Fork at Lehi 7 p.m.

Lone Peak at Pleasant Grove 7 p.m.

Westlake at Riverton 7 p.m.

boys basketball - Region 05

Box Elder at Bonneville 7 p.m.

East at Highland 7 p.m.

Woods Cross at Ogden 7 p.m.

boys basketball - Region 06

Cyprus at Kearns 7 p.m.

Judge Memorial at Murray 7 p.m.

Olympus at Skyline 7 p.m.

boys basketball - Region 07

Corner Canyon at Timpview 7 p.m.

Mountain View at Orem 7 p.m.

Provo at Skyridge 7 p.m.

Timpanogos at Alta 7 p.m.

boys basketball - Region 08

Spanish Fork at Payson 7 p.m.

Springville at Maple Mountain 7 p.m.

Uintah at Wasatch 7 p.m.

boys basketball - Region 09

Hurricane at Cedar 7 p.m.

Pine View at Dixie 7 p.m.

Snow Canyon at Desert Hills 7 p.m.

boys basketball - Region 10

Stansbury at Grantsville 7 p.m.

Tooele at Union 7 p.m.

boys basketball - Region 11

Bear River at Morgan 7 p.m.

Juan Diego at Ben Lomond 7 p.m.

Ridgeline at Logan 7 p.m.

boys basketball - Region 12

Canyon View at Richfield 7 p.m.

Carbon at Juab 7 p.m.

boys basketball - Region 13

Enterprise at Delta 7 p.m.

Millard at Kanab 7 p.m.

South Sevier at Beaver 7 p.m.

boys basketball - Region 14

Waterford at American Preparatory Academy 7 p.m.

boys basketball - Region 15

Grand at Emery 7 p.m.

Manti at San Juan 7 p.m.

North Sevier at Gunnison 7 p.m.

boys basketball - Region 16

American Leadership at South Summit 7 p.m.

Maeser Prep at Summit Academy 7 p.m.

North Summit at Providence Hall 7 p.m.

boys basketball - Region 17

Rich at Altamont 7 p.m.

Tabiona at Manila 7 p.m.

boys basketball - Region 18

Intermountain Christian at Wendover 7 p.m.

Merit Academy at Telos 7 p.m.

Mount Vernon at Dugway 7 p.m.

Tintic at St. Joseph 7 p.m.

West Desert 51, West Ridge Academy 34 Final

boys basketball - Region 19

Green River at Monument Valley 7 p.m.

Whitehorse at Monticello 7 p.m.

boys basketball - Nonregion

Pinnacle at Navajo Mountain 5:30 p.m.

TBD at Wasatch Academy 7 p.m.

girls basketball - Region 02

Hunter at Granger 7 p.m.

Layton at West 7 p.m.

Syracuse at Davis 7 p.m.

girls basketball - Region 05

girls basketball - Region 06

Skyline 65, Olympus 45 Final

Kearns 43, Cyprus 37 Final

Murray at Judge Memorial 7 p.m.

girls basketball - Region 07

Mountain View at Orem 5:15 p.m.

Skyridge 57, Provo 44 (4)

Alta at Timpanogos 7 p.m.

Timpview at Corner Canyon 7 p.m.

girls basketball - Region 15

girls basketball - Region 17

Rich at Altamont 5:30 p.m.

Tabiona at Manila 7 p.m.

girls basketball - Region 19

Green River at Monument Valley 4:30 p.m.

Whitehorse at Monticello 5:30 p.m.

girls basketball - Region 20

Escalante at Wayne 7 p.m.

Milford at Bryce Valley 7 p.m.

Parowan at Piute 7 p.m.

Panguitch 61, Valley 25 (4)