News  /  Sports  /  Prep  / 

Prep Sports Redirect

   |  Posted Aug 18th, 2015 @ 5:15pm



 

KSL Prep Scoreboard powered by the Deseret News

baseball - 2A East

Monticello at North Sevier 2 p.m.

Grand 9, San Juan 7 Final

Gunnison 3, Emery 0 Final

Monticello at North Sevier 4 p.m.

baseball - 2A North

Layton Christian at Rockwell 3:30 p.m.

Summit Academy at North Summit 3:30 p.m.

baseball - 2A South

Enterprise at Milford 3:30 p.m.

Beaver 13, Parowan 1 Final

baseball - Region 01

Roy at Mountain Crest 3:30 p.m.

Weber at Sky View 3:30 p.m.

baseball - Region 02

Layton at Hunter 3:30 p.m.

Syracuse at West 3:30 p.m.

Layton at Hunter 5:30 p.m.

baseball - Region 03

Jordan at Cottonwood 4 p.m.

West Jordan at Copper Hills 4 p.m.

baseball - Region 04

American Fork at Lehi 3:30 p.m.

Pleasant Grove 8, Riverton 5 Final

baseball - Region 05

Bountiful at Ogden 3:30 p.m.

Bonneville 11, Box Elder 3 Final

baseball - Region 09

Pine View at Cedar 4 p.m.

Hurricane at Dixie 7 p.m.

Snow Canyon at Desert Hills 7 p.m.

baseball - Region 10

Grantsville at Union 3:30 p.m.

baseball - Region 11

Juan Diego at Bear River 3:30 p.m.

Ben Lomond at Ridgeline 4 p.m.

Ben Lomond at Ridgeline 6 p.m.

baseball - Region 12

Carbon at Canyon View 3 p.m.

Juab 6, North Sanpete 0 Final

baseball - Nonregion

softball - 2A Central

American Leadership at Delta 3:30 p.m.

Manti at South Summit 3:30 p.m.

Providence Hall at Millard 3:30 p.m.

softball - 2A East

Grand at San Juan 3:30 p.m.

Emery 15, Gunnison 12 Final

softball - 2A North

Rowland Hall at Summit Academy 3:30 p.m.

softball - 2A South

softball - Region 02

Layton at Davis Postponed

softball - Region 03

West Jordan at Taylorsville 3:30 p.m.

softball - Region 09

softball - Region 10

Grantsville 8, Union 0 Final

Tooele at Stansbury 3:30 p.m.

softball - Region 11

Logan at Morgan 3 p.m.

Bear River 15, Ben Lomond 0 Final

Ridgeline at Juan Diego 3:30 p.m.

softball - Region 12

Canyon View 6, Carbon 4 Final

North Sanpete at Juab 5:30 p.m.

softball - Nonregion

Lehi at Murray 3:30 p.m.

Mountain Crest at Bonneville 3:30 p.m.

North Summit at Duchesne 3:30 p.m.

Woods Cross at Olympus Postponed

Richfield 10, Altamont 1 Final

boys soccer - 2A North

Layton Christian at Rowland Hall 4 p.m.

South Summit at North Summit 4 p.m.

Maeser Prep 6, Waterford 0 Final

boys soccer - 2A West

Telos at St. Joseph 4 p.m.

boys soccer - Region 03

Brighton at Copper Hills 3:30 p.m.

Cottonwood at West Jordan 3:30 p.m.

Jordan at Taylorsville 3:30 p.m.

boys soccer - Region 04

boys soccer - Region 05

Box Elder at Highland 3:30 p.m.

East 1, Bonneville 0 Final (2OT)

Ogden at Bountiful 3:30 p.m.

boys soccer - Region 06

Cyprus at Olympus 3:30 p.m.

Judge Memorial at Hillcrest 3:30 p.m.

Murray at Kearns 3:30 p.m.

boys soccer - Region 07

Mountain View at Timpanogos 3:30 p.m.

Timpview 3, Corner Canyon 0 Final

Orem at Skyridge 5:30 p.m.

Alta at Provo 6 p.m.

boys soccer - Region 08

boys soccer - Region 09

Cedar at Desert Hills 7:30 p.m.

Pine View at Dixie 7:30 p.m.

Snow Canyon at Hurricane 7:30 p.m.

boys soccer - Region 11

Ridgeline at Logan 3:30 p.m.

Morgan at Juan Diego 6 p.m.

boys soccer - Region 12

Carbon 6, Richfield 1 Final

Juab at Canyon View 3:30 p.m.

boys soccer - Nonregion

Grantsville at North Summit 3:30 p.m.