Feedback   Contact Us
   
   
KSL Live! 
   
KSL Shows 
   
iWitness 
   
Mobile 
Election Results
  • US House 1

    Donna McAleer (D) 29%

    Rob Bishop (R) 64%

    510 of 510 precincts

  • US House 2

    Chris Stewart (R) 60%

    Luz Robles (D) 33%

    519 of 542 precincts

  • US House 3

    Brian Wonnacott (D) 23%

    Jason Chaffetz (R) 72%

    578 of 578 precincts

  • US House 4

    Doug Owens (D) 47%

    Mia B. Love (R) 50%

    525 of 525 precincts

  • Attorney General

    Charles A. Stormont (D) 28%

    Sean D. Reyes (R) 63%

    2,132 of 2,155 precincts

Decision 2014 Election Results

Results will automatically update every minute. Last updated: 12/29/2014, 12:04:12 AM

Federal Offices

US House 1

100% of precincts reporting (510 of 510)
Craig Bowden LIB 3,941 4%
Donna McAleer DEM 31,668 29%
Dwayne A Vance IND 3,538 3%
Rob Bishop REP 70,240 64%

US House 2

96% of precincts reporting (519 of 542)
Bill Barron UNA 1,461 1%
Chris Stewart REP 76,966 60%
Luz Robles DEM 42,356 33%
Shaun McCausland CON 3,821 3%
Wayne L. Hill IAP 2,913 2%

US House 3

100% of precincts reporting (578 of 578)
Ben J. Mates UNA 1,327 1%
Brian Wonnacott DEM 29,575 23%
Jason Chaffetz REP 94,571 72%
Stephen P. Tryon UNA 2,314 2%
Zack Strong IAP 2,930 2%

US House 4

100% of precincts reporting (525 of 525)
Collin Robert Simonsen CON 1,214 1%
Doug Owens DEM 60,165 47%
Jim L Vein LIB 1,154 1%
Mia B. Love REP 64,390 50%
Tim Aalders IAP 1,764 1%

State Offices

Attorney General

99% of precincts reporting (2132 of 2,155)
Charles A. Stormont DEM 136,094 28%
Gregory G. Hansen CON 16,051 3%
Leslie D. Curtis IAP 12,979 3%
Sean D. Reyes REP 309,913 63%
W. Andrew McCullough LIB 19,252 4%

Ballot Questions

Constitutional Amendment A

99% of precincts reporting (2132 of 2,155)
Against NP 271,789 59%
For NP 185,320 41%

Constitutional Amendment B

99% of precincts reporting (2132 of 2,155)
Against NP 204,824 44%
For NP 256,923 56%

Constitutional Amendment C

99% of precincts reporting (2132 of 2,155)
Against NP 299,489 66%
For NP 157,144 34%

State Senate

State Senate 2

100% of precincts reporting (65 of 65)
Jacquie Nielsen REP 5,079 25%
Jim Dabakis DEM 14,905 75%

State Senate 3

100% of precincts reporting (69 of 69)
Gene Davis DEM 11,471 100%

State Senate 4

100% of precincts reporting (85 of 85)
Jani Iwamoto DEM 17,389 62%
Sabrina R Petersen REP 10,810 38%

State Senate 5

100% of precincts reporting (56 of 56)
Karen Mayne DEM 9,044 100%

State Senate 9

100% of precincts reporting (99 of 99)
Kathryn C. Gustafson DEM 9,041 40%
Wayne Niederhauser REP 13,843 60%

State Senate 11

100% of precincts reporting (67 of 67)
Howard A. Stephenson REP 11,453 62%
Michele Weeks DEM 6,910 38%

State Senate 12

100% of precincts reporting (61 of 61)
Clare Collard DEM 5,351 42%
Daniel W. Thatcher REP 7,305 58%

State Senate 15

100% of precincts reporting (53 of 53)
Emmanuel "Manny" Kepas DEM 2,373 19%
Margaret Dayton REP 10,414 81%

State Senate 17

100% of precincts reporting (95 of 95)
Kirk D Pearson CON 1,713 10%
Peter C. Knudson REP 12,741 74%
Scott Totman DEM 2,668 16%

State Senate 18

100% of precincts reporting (63 of 63)
Ann Millner REP 10,500 74%
Mat Wenzel DEM 3,762 26%

State Senate 21

100% of precincts reporting (53 of 53)
Jerry W. Stevenson REP 8,731 77%
Sherri Tatton DEM 2,665 23%

State Senate 22

100% of precincts reporting (68 of 68)
Brent Zimmerman LIB 1,201 7%
J Stuart Adams REP 11,997 72%
Kip Sayre DEM 3,390 20%

State Senate 26

100% of precincts reporting (89 of 89)
Kevin T Van Tassell REP 14,845 70%
Wayne Stevens DEM 6,452 30%

State Senate 28

88% of precincts reporting (71 of 81)
Evan J. Vickers REP 15,109 100%

State House

State House 1

100% of precincts reporting (43 of 43)
Dorene Schulze-Stever DEM 976 14%
Lee H. Phipps CON 571 8%
Scott Sandall REP 5,205 77%

State House 2

100% of precincts reporting (19 of 19)
Charles Christensen IAP 1,008 17%
David E. Lifferth REP 4,982 83%

State House 3

100% of precincts reporting (28 of 28)
Jack R. Draxler REP 4,941 100%

State House 4

100% of precincts reporting (27 of 27)
Edward Redd REP 3,085 100%

State House 5

100% of precincts reporting (28 of 28)
Jeffrey D. Turley DEM 1,179 21%
R. Curt Webb REP 4,489 79%

State House 6

100% of precincts reporting (29 of 29)
Jake Anderegg REP 4,599 82%
Travis Harper DEM 1,043 18%

State House 7

100% of precincts reporting (26 of 26)
Camille L. Neider DEM 1,902 30%
Justin L. Fawson REP 4,171 66%
Roger S. Condie LIB 277 4%

State House 8

100% of precincts reporting (25 of 25)
Gage Froerer REP 3,625 66%
John H Thompson DEM 1,866 34%

State House 9

100% of precincts reporting (24 of 24)
Jeremy Peterson REP 2,063 57%
Steve Olsen DEM 1,563 43%

State House 10

100% of precincts reporting (24 of 24)
Dixon M. Pitcher REP 2,821 56%
Eric D. Irvine DEM 2,176 44%

State House 11

100% of precincts reporting (25 of 25)
Amy Steed Morgan DEM 2,322 38%
Brad Dee REP 3,805 62%

State House 12

100% of precincts reporting (24 of 24)
Joseph Marrero DEM 1,222 25%
Mike Schultz REP 3,738 75%

State House 13

100% of precincts reporting (21 of 21)
Bob Buckles DEM 1,323 30%
Paul Ray REP 3,120 70%

State House 14

100% of precincts reporting (19 of 19)
Cheryl Lynn Phipps DEM 1,326 34%
Curtis Oda REP 2,520 66%

State House 15

100% of precincts reporting (22 of 22)
Brad R Wilson REP 4,193 81%
Rich Miller DEM 1,003 19%

State House 16

100% of precincts reporting (26 of 26)
Douglas McEntire Sill DEM 1,361 27%
Jeffrey Ostler CON 336 7%
Steve Handy REP 3,295 66%

State House 17

100% of precincts reporting (25 of 25)
Eric Last DEM 1,491 23%
Stewart E. Barlow REP 4,987 77%

State House 18

100% of precincts reporting (26 of 26)
Richard Bagley DEM 1,817 24%
Timothy D. Hawkes REP 5,608 76%

State House 19

100% of precincts reporting (27 of 27)
Daniel N. Donahoe DEM 1,685 22%
Eli Cawley IAP 370 5%
Raymond Ward REP 5,765 74%

State House 20

100% of precincts reporting (23 of 23)
Becky Edwards REP 3,775 71%
Donna Taylor DEM 1,240 23%
Robert G. Moultrie CON 329 6%

State House 21

100% of precincts reporting (26 of 26)
Douglas Sagers REP 3,687 64%
Rick A. Pollock DEM 2,053 36%

State House 22

100% of precincts reporting (24 of 24)
Marilee Roose CON 310 7%
Susan D Duckworth DEM 2,511 53%
William "Bill" Both REP 1,937 41%

State House 23

100% of precincts reporting (17 of 17)
Kristopher M Smith REP 1,169 32%
Megan Clegg LIB 200 5%
Sandra Hollins DEM 2,274 62%

State House 24

100% of precincts reporting (27 of 27)
Rebecca Chavez-Houck DEM 7,105 100%

State House 25

100% of precincts reporting (27 of 27)
Gordon Lund Gurr REP 1,198 16%
Joel K. Briscoe DEM 6,397 84%

State House 26

100% of precincts reporting (21 of 21)
Angela Romero DEM 2,648 73%
Spencer Barclay REP 976 27%

State House 27

100% of precincts reporting (33 of 33)
Mike Kennedy REP 6,526 88%
William A. McGee DEM 857 12%

State House 28

100% of precincts reporting (34 of 34)
Brian S. King DEM 9,130 100%

State House 29

100% of precincts reporting (34 of 34)
Alan Yorgason DEM 1,867 19%
Lee B. Perry REP 7,953 81%

State House 30

100% of precincts reporting (22 of 22)
Fred C. Cox REP 2,606 49%
Michael D. Lee DEM 2,714 51%

State House 31

100% of precincts reporting (20 of 20)
Larry Wiley DEM 1,743 50%
Sophia M. DiCaro REP 1,710 50%

State House 32

100% of precincts reporting (31 of 31)
Alain Balmanno DEM 2,981 37%
LaVar Christensen REP 5,186 63%

State House 33

100% of precincts reporting (20 of 20)
Craig Hall REP 2,289 57%
Elizabeth Muniz DEM 1,724 43%

State House 34

100% of precincts reporting (32 of 32)
Johnny Anderson REP 3,274 52%
Karen Kwan DEM 3,072 48%

State House 35

100% of precincts reporting (24 of 24)
Chelsea Travis LIB 175 4%
Eileen Lentz REP 1,328 31%
Mark A. Wheatley DEM 2,759 65%

State House 36

100% of precincts reporting (37 of 37)
Patrice Arent DEM 8,246 70%
Robert M. Book REP 3,571 30%

State House 37

100% of precincts reporting (38 of 38)
Carol Spackman Moss DEM 6,176 61%
Ron Hilton REP 3,875 39%

State House 38

100% of precincts reporting (24 of 24)
Chrystal Butterfield DEM 1,780 43%
Eric Hutchings REP 2,365 57%

State House 39

100% of precincts reporting (24 of 24)
Jim Dunnigan REP 5,059 100%

State House 40

100% of precincts reporting (27 of 27)
Justin J Miller DEM 4,912 62%
Peter L. Kraus REP 2,620 33%
Rainer Huck LIB 409 5%

State House 41

100% of precincts reporting (29 of 29)
Colleen Bliss DEM 2,480 30%
Dan McCay REP 5,733 70%

State House 42

100% of precincts reporting (23 of 23)
Kim Coleman REP 4,124 69%
Nicholas Y. DeLand DEM 1,850 31%

State House 43

100% of precincts reporting (23 of 23)
Diane Lewis DEM 2,623 43%
Earl Tanner REP 3,436 57%

State House 44

100% of precincts reporting (34 of 34)
Bret Black LIB 264 3%
Bruce R. Cutler REP 3,617 47%
Christine Passey DEM 3,769 49%

State House 45

100% of precincts reporting (36 of 36)
Steve Eliason REP 4,157 57%
Susan Marques Booth DEM 3,194 43%

State House 46

100% of precincts reporting (39 of 39)
Lee Anne Walker LIB 409 4%
Marie H. Poulson DEM 5,264 55%
William Clayton REP 3,893 41%

State House 47

100% of precincts reporting (29 of 29)
Alena M. Balmforth DEM 2,181 36%
Ken Ivory REP 3,923 64%

State House 48

100% of precincts reporting (27 of 27)
Keven J. Stratton REP 5,882 100%

State House 49

100% of precincts reporting (40 of 40)
Robert Spendlove REP 5,850 56%
Zach Robinson DEM 4,560 44%

State House 50

100% of precincts reporting (34 of 34)
Gabriel Morazan DEM 2,206 23%
Rich L. Cunningham REP 7,357 77%

State House 51

100% of precincts reporting (20 of 20)
Greg Hughes REP 4,229 65%
Kyle Waters DEM 2,308 35%

State House 52

100% of precincts reporting (30 of 30)
Daniel Paget DEM 1,694 25%
John Knotwell REP 5,026 75%

State House 53

100% of precincts reporting (44 of 44)
Melvin R. Brown REP 7,148 68%
Ray L. Worthen DEM 3,435 32%

State House 54

100% of precincts reporting (54 of 54)
Glenn J Wright DEM 3,738 39%
Kraig Powell REP 5,938 61%

State House 55

100% of precincts reporting (26 of 26)
Scott H. Chew REP 6,154 100%

State House 56

100% of precincts reporting (38 of 38)
Kay J. Christofferson REP 6,303 100%

State House 57

100% of precincts reporting (21 of 21)
Brian M. Greene REP 5,901 82%
Michael J. Plowman DEM 1,271 18%

State House 58

100% of precincts reporting (27 of 27)
Jon Cox REP 6,965 100%

State House 59

100% of precincts reporting (25 of 25)
Val L. Peterson REP 4,593 100%

State House 60

100% of precincts reporting (22 of 22)
Archie A. Williams III DEM 903 15%
Bradley Daw REP 5,161 85%

State House 61

100% of precincts reporting (21 of 21)
Keith Grover REP 4,128 81%
Robert C. Patterson DEM 992 19%

State House 62

100% of precincts reporting (20 of 20)
Jon Stanard REP 5,054 81%
Shirley J. Nelson DEM 1,189 19%

State House 63

100% of precincts reporting (10 of 10)
Dean Sanpei REP 1,491 100%

State House 64

100% of precincts reporting (21 of 21)
Jason Christensen IAP 395 11%
Norm Thurston REP 2,376 67%
Scott Ellis Ferrin DEM 754 21%

State House 65

100% of precincts reporting (32 of 32)
Francis D. Gibson REP 5,420 100%

State House 66

100% of precincts reporting (26 of 26)
Mike McKell REP 4,918 84%
Zachary James Lewis DEM 903 16%

State House 67

100% of precincts reporting (38 of 38)
Marc Roberts REP 4,442 100%

State House 68

100% of precincts reporting (51 of 51)
Merrill Nelson REP 6,840 100%

State House 69

100% of precincts reporting (49 of 49)
Bill Labrum REP 4,139 44%
Brad King DEM 5,183 56%

State House 70

100% of precincts reporting (45 of 45)
Kalen Jones DEM 2,100 24%
Kay L. McIff REP 5,633 64%
R. Glenn Stoneman CON 1,124 13%

State House 71

69% of precincts reporting (24 of 35)
Brad Last REP 6,300 82%
Kenneth Roderick Anderson DEM 1,372 18%

State House 72

100% of precincts reporting (32 of 32)
Barry Evan Short LIB 858 16%
John R. Westwood REP 4,427 84%

State House 73

95% of precincts reporting (62 of 65)
Michael Noel REP 7,234 100%

State House 74

96% of precincts reporting (24 of 25)
Dorothy A. Engelman DEM 2,193 24%
V. Lowry Snow REP 6,891 76%

State House 75

73% of precincts reporting (22 of 30)
Cheryl Fae Hawker DEM 950 14%
Don L. Ipson REP 4,383 66%
Nihla W. Judd IA 1,298 20%

County Offices

Beaver Commissioner A (Minersville)

100% of precincts reporting (9 of 9)
Tammy T Pearson REP 1,343 100%

Beaver Commissioner B (Milford)

100% of precincts reporting (9 of 9)
Mark S Whitney REP 1,234 100%

Beaver Assessor

100% of precincts reporting (9 of 9)
Trent Brown REP 1,353 100%

Beaver Attorney

100% of precincts reporting (9 of 9)
Von J Christiansen DEM 1,070 100%

Beaver Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (9 of 9)
Ginger Mcmullin REP 1,374 100%

Beaver Recorder/Surveyor

100% of precincts reporting (9 of 9)
Cindy Peterson REP 1,345 100%

Beaver Sheriff

100% of precincts reporting (9 of 9)
Cameron M Noel REP 1,207 100%

Beaver Treasurer

100% of precincts reporting (9 of 9)
Leeann M Dalton REP 1,382 100%

Beaver School Board 4

100% of precincts reporting (3 of 3)
Richard Limb UNA 272 100%

Beaver School Board 5

100% of precincts reporting (1 of 1)
Lisa Carter UNA 193 100%

Cache Box Elder County Assessor

100% of precincts reporting (53 of 53)
Rodney D. Bennett REP 16,782 100%

Cache Box Elder County Attorney

100% of precincts reporting (53 of 53)
Stephen R. Hadfield REP 17,022 100%

Cache Box Elder County Auditor

100% of precincts reporting (53 of 53)
Tom Kotter REP 16,706 100%

Box Elder County Clerk

100% of precincts reporting (53 of 53)
Marla R. Young REP 17,046 100%

Box Elder County Commission Seat A

100% of precincts reporting (53 of 53)
Jeff Hadfield REP 17,118 100%

Box Elder County Commission Seat B

100% of precincts reporting (53 of 53)
Jeffrey D. Scott REP 16,954 100%

Box Elder County Recorder

100% of precincts reporting (53 of 53)
Chad Montgomery REP 16,810 100%

Box Elder County Sheriff

100% of precincts reporting (53 of 53)
Joseph Lynn Yeates REP 17,084 100%

Cache Box Elder County Treasurer

100% of precincts reporting (53 of 53)
Shaun R. Thornley REP 16,884 100%

Box Elder School Board District 3

100% of precincts reporting (7 of 7)
Judean Parkinson NP 1,036 37%
Wade H. Hyde NP 1,796 63%

Box Elder School Board District 4

100% of precincts reporting (6 of 6)
Carrie Ann King Johnson NP 2,370 100%

Cache Box Elder School Board District 7

100% of precincts reporting (6 of 6)
Karen Cronin NP 2,356 100%

Cache Assessor

100% of precincts reporting (85 of 85)
Kathleen C. Howell REP 13,065 100%

Cache Attorney

100% of precincts reporting (85 of 85)
Chris Daines IAP 4,376 30%
James M. Swink REP 10,395 70%

Cache Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (85 of 85)
Jill N. Zollinger REP 13,179 100%

Cache Council Logan Seat 3

100% of precincts reporting (10 of 10)
Gregory Merrill REP 989 100%

Cache Council Northeast District

100% of precincts reporting (10 of 10)
Val K. Potter REP 2,331 100%

Cache Council Southeast District

100% of precincts reporting (14 of 14)
Gordon A. Zilles REP 2,484 100%

Cache Executive/Surveyor

100% of precincts reporting (85 of 85)
Craig W. Buttars REP 12,921 100%

Cache Recorder

100% of precincts reporting (85 of 85)
Michael L. Gleed REP 12,943 100%

Cache Sheriff

100% of precincts reporting (85 of 85)
D. Chad Jensen REP 12,989 100%

Cache Treasurer

100% of precincts reporting (85 of 85)
Craig Mcallister REP 11,996 100%

Cache Logan District 1

100% of precincts reporting (7 of 7)
Kristie D. Cooley NP 645 100%

Cache District 2

100% of precincts reporting (7 of 7)
Bart E. Baird NP 536 38%
Roger Pulsipher NP 881 62%

Cache District 4

100% of precincts reporting (8 of 8)
Jon Jenkins NP 645 50%
Randall Bagley NP 650 50%

Cache District 5

100% of precincts reporting (6 of 6)
Allen N. Grunig NP 1,178 78%
Danny Brownell NP 323 22%

Cache Logan District 5

100% of precincts reporting (6 of 6)
Lisa L. Hopkins NP 703 100%

Cache District 7

100% of precincts reporting (11 of 11)
Teri Rhodes NP 1,234 100%

David C. Marx

Justice Of The Logan Municipal Court

100% of precincts reporting (33 of 33)
No NP 702 20%
Yes NP 2,837 80%

Matthew C. Funk

Justice Of The Providence Municipal Court

100% of precincts reporting (85 of 85)
No NP 2,372 19%
Yes NP 10,444 81%

Carbon Assessor

100% of precincts reporting (24 of 24)
Julie Patterson Medley DEM 3,182 57%
Lanell Jones Denison REP 2,378 43%

Carbon Attorney

100% of precincts reporting (24 of 24)
Gene Strate DEM 4,683 100%

Carbon Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (24 of 24)
Seth Oveson DEM 4,588 100%

Carbon Commission

100% of precincts reporting (24 of 24)
Daniel Butler IAP 2,431 46%
Jae Potter REP 2,878 54%

Carbon Commissioner/Surveyor

100% of precincts reporting (24 of 24)
Jake Mellor REP 2,657 50%
John Jones DEM 2,660 50%

Carbon Recorder

100% of precincts reporting (24 of 24)
Laurie Tryon NP 2,860 53%
Vikki Fossat Barnett DEM 2,500 47%

Carbon Sheriff

100% of precincts reporting (24 of 24)
Jeff Wood REP 3,111 55%
Tom Stefanoff DEM 1,754 31%
Tracy L. Allred IAP 829 15%

Carbon Treasurer

100% of precincts reporting (24 of 24)
Kay Colosimo DEM 3,466 62%
Thomas R Jenson REP 2,138 38%

Carbon School Board No. 4

100% of precincts reporting (4 of 4)
Christopher J. Gravett NP 379 30%
Wayne Woodward NP 872 70%

Carbon School Board No. 5

100% of precincts reporting (6 of 6)
Lee Mccourt NP 699 61%
Ruby Cordova NP 439 39%

Daggett County Assessor

100% of precincts reporting (7 of 7)
Lesa Asay REP 394 100%

Daggett County Auditor/Recorder

100% of precincts reporting (7 of 7)
Keri Pallesen REP 393 100%

Daggett County Clerk/Treasurer

100% of precincts reporting (7 of 7)
Sheila Williams UNA 142 31%
Sue A Olorenshaw REP 315 69%

Daggett County Commissioner A

100% of precincts reporting (7 of 7)
Cylde Slaugh REP 393 100%

Daggett County Commissioner B

100% of precincts reporting (7 of 7)
Jack Lytle REP 413 100%

Daggett County Sheriff

100% of precincts reporting (7 of 7)
Jerry R Jorgensen REP 309 68%
Ken Rasmussen UNA 147 32%

Daggett School Board District 2

100% of precincts reporting (2 of 2)
Marcia A. Barber IAP 74 100%

Daggett School Board District 3

100% of precincts reporting (1 of 1)
Rena Pallesen IAP 53 57%
Sarah L Wilson IAP 40 43%

Daggett Proposition 11

Shall The Area Described Be Incorpoated Into The Town Of Dutch John

100% of precincts reporting (1 of 1)
No IAP 25 32%
Yes IAP 54 68%

Davis County Assessor

100% of precincts reporting (199 of 199)
Dale L. Peterson REP 39,482 100%

Davis County Attorney

100% of precincts reporting (199 of 199)
Troy Rawlings REP 39,795 100%

Davis County Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (199 of 199)
Curtis Koch REP 39,474 100%

Davis County Commissioner, Seat A

100% of precincts reporting (199 of 199)
P. Bret Millburn REP 32,370 69%
Steven J. Andersen DEM 14,548 31%

Davis County Commissioner, Seat B

100% of precincts reporting (199 of 199)
Jim Smith REP 30,120 64%
Pamela Udy DEM 12,654 27%
Ryan A. Macfarlane CON 4,086 9%

Davis County Recorder

100% of precincts reporting (199 of 199)
Richard T. Maughan REP 39,772 100%

Davis County Sheriff

100% of precincts reporting (199 of 199)
Todd Richardson REP 39,803 100%

Davis County Surveyor

100% of precincts reporting (199 of 199)
Max B. Elliott REP 39,674 100%

Davis County Treasurer

100% of precincts reporting (199 of 199)
Mark Altom REP 39,837 100%

Davis Mutton Hollow Township Planning Commission

4 Year Term

100% of precincts reporting (2 of 2)
Porter Heusser NP 142 100%

Davis Mutton Hollow Township Planning Commission

1 Time 2 Year Term

100% of precincts reporting (2 of 2)
Chris M Hansen NP 130 100%

Davis Mutton Hollow Township Planning Commission

4 Year Term

100% of precincts reporting (2 of 2)
Gary Card NP 140 100%

Davis School Board, District 3

100% of precincts reporting (30 of 30)
David S Nelson NP 3,677 48%
Julie Tanner NP 3,943 52%

Davis School Board, District 5

100% of precincts reporting (27 of 27)
David W. Lovato NP 1,424 36%
Gordon S. Eckersley NP 2,491 64%

Davis School Board, District 6

100% of precincts reporting (25 of 25)
Mona Andrus NP 2,428 52%
Thomas Waggoner NP 2,283 48%

Davis School Board, District 7

100% of precincts reporting (26 of 26)
Freddie Cooper NP 1,058 24%
Tamara O. Lowe NP 3,330 76%

Reuben J. Renstrom

Judge Of The Justice Court Of Woods Cross

100% of precincts reporting (199 of 199)
No NP 9,358 23%
Yes NP 31,389 77%

Davis Bountiful City Proposition 6

100% of precincts reporting (31 of 31)
No NP 3,047 36%
Yes NP 5,484 64%

Davis Clearfield City Proposition 7

100% of precincts reporting (15 of 15)
Against Imposition Of The Parat Tax NP 1,068 46%
For Imposition Of The Parat Tax NP 1,259 54%

Davis Farmington City Proposition 4

100% of precincts reporting (13 of 13)
Against The Issuance Of Bonds NP 1,768 50%
For The Issuance Of Bonds NP 1,766 50%

Davis Farmington City Proposition 5

100% of precincts reporting (13 of 13)
Against The Recreation Sales Tax NP 1,717 48%
For The Recreation Sales Tax NP 1,858 52%

Duchesne Commission Seat A

0% of precincts reporting (0 of 0)
Gregory Todd REP 3,373 100%

Duchesne Commission Seat B

0% of precincts reporting (0 of 0)
Ken Burdick REP 3,413 100%

Duchesne Assessor

0% of precincts reporting (0 of 0)
Gregory D Garff REP 3,306 100%

Duchesne Attorney

0% of precincts reporting (0 of 0)
Stephen Douglas Foote REP 3,296 100%

Duchesne Clerk/Auditor

0% of precincts reporting (0 of 0)
Joann Evans REP 3,382 100%

Duchesne Recorder

0% of precincts reporting (0 of 0)
Shelley Bench-brennan REP 3,340 100%

Duchesne Sheriff

0% of precincts reporting (0 of 0)
David L Boren REP 3,367 100%

Duchesne Surveyor

0% of precincts reporting (0 of 0)
Jerry D Allred REP 3,424 100%

Duchesne Treasurer

0% of precincts reporting (0 of 0)
Stephen Potter REP 3,143 100%

Duchesne School Board 1

0% of precincts reporting (0 of 0)
Bart Morrill NP 484 59%
Gregory Wheeler NP 332 41%

Duchesne School Board 2

0% of precincts reporting (0 of 0)
Bruce L Timothy NP 355 55%
Russ Williamsen NP 296 45%

Duchesne School Board 3

0% of precincts reporting (0 of 0)
Kim Harding NP 340 48%
Newell Richens NP 375 52%

Emery County Commissioner A

100% of precincts reporting (12 of 12)
Keith Brady REP 1,447 100%

Emery County Commisisoner B

100% of precincts reporting (12 of 12)
S Paul Cowley REP 2,321 100%

Emery County Assessor

100% of precincts reporting (12 of 12)
Kris Bell REP 2,317 100%

Emery County Attorney

100% of precincts reporting (12 of 12)
Michael D Olsen REP 2,277 100%

Emery County Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (12 of 12)
Brenda Tuttle REP 2,322 100%

Emery County Recorder

100% of precincts reporting (12 of 12)
Connie Jensen REP 2,384 100%

Emery County Sheriff

100% of precincts reporting (12 of 12)
Greg Funk REP 2,399 100%

Emery County Treasurer

100% of precincts reporting (12 of 12)
Steven J Barton REP 2,395 100%

Emery Local School Board 4

100% of precincts reporting (3 of 3)
Marie Guymon Johnson NP 357 100%

Emery Local School Board 5

100% of precincts reporting (3 of 3)
Royd F Hatt NP 495 100%

Garfield Commission Seat A

100% of precincts reporting (11 of 11)
Leland F Pollock REP 1,453 100%

Garfield Commission Seat B

100% of precincts reporting (11 of 11)
David Burnes Tebbs REP 1,218 74%
Lance James Miller DEM 435 26%

Garfield Assessor

100% of precincts reporting (11 of 11)
Joe Thompson REP 1,459 100%

Garfield Attorney

100% of precincts reporting (11 of 11)
Barry L Huntington REP 1,396 100%

Garfield Auditor/Clerk

100% of precincts reporting (11 of 11)
Camille A Moore REP 1,481 100%

Garfield Recorder/Surveyor

100% of precincts reporting (11 of 11)
Les Barker REP 1,485 100%

Garfield Sheriff

100% of precincts reporting (11 of 11)
James D Perkins REP 1,398 100%

Garfield Treasurer

100% of precincts reporting (11 of 11)
Gina Peterson REP 1,440 100%

Garfield School Board District 4

100% of precincts reporting (4 of 4)
Kenneth G Platt NP 267 100%

Garfield School Board District 5

100% of precincts reporting (4 of 4)
Cheryl Cox NP 202 100%

Grand County Assessor

100% of precincts reporting (18 of 18)
Debbie Swasey NP 2,671 100%

Grand County Attorney

100% of precincts reporting (18 of 18)
K. Andrew Fitzgerald NP 2,554 100%

Grand County Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (18 of 18)
Diana Carroll NP 1,735 50%
Zacharia Levine NP 1,732 50%

Grand County Council At-large

100% of precincts reporting (18 of 18)
James "Jim" Nyland NP 1,595 46%
Mary Mullen Mcgann NP 1,897 54%

Grand County Council District 1

100% of precincts reporting (3 of 3)
Chris Baird NP 361 56%
Kim Call NP 289 44%

Grand County Council District 3

100% of precincts reporting (4 of 4)
Jaylyn Hawks NP 519 57%
Manuel T. Torres NP 397 43%

Grand County Recorder

100% of precincts reporting (18 of 18)
John Alan Cortes NP 2,571 100%

Grand County Sheriff

100% of precincts reporting (18 of 18)
Steven White NP 2,728 100%

Grand County Treasurer

100% of precincts reporting (18 of 18)
Chris Kauffman NP 1,811 53%
Debbie Littlefield NP 1,595 47%

Grand County School Board District 1

100% of precincts reporting (3 of 3)
Britnie Ellis NP 439 100%

Grand County School Board District 4

100% of precincts reporting (7 of 7)
Beth Joseph NP 676 100%

David Tubbs

County Justice Court Judge Of Grand County

100% of precincts reporting (18 of 18)
No NP 665 25%
Yes NP 1,981 75%

Iron County Assessor

100% of precincts reporting (40 of 40)
Cindy White Bulloch REP 7,114 100%

Iron County Attorney

100% of precincts reporting (40 of 40)
Scott F Garrett REP 6,869 100%

Iron County Auditor

100% of precincts reporting (40 of 40)
H Eugene Adams REP 7,041 100%

Iron County Clerk

100% of precincts reporting (40 of 40)
Jon Whittaker REP 5,846 100%

Iron County Commission B

100% of precincts reporting (40 of 40)
Dale M Brinkerhoff REP 6,823 100%

Iron County Commissioner A

100% of precincts reporting (40 of 40)
David Miller REP 6,707 100%

Iron County Recorder/Surveyor

100% of precincts reporting (40 of 40)
Deborah B Johnson REP 6,997 100%

Iron County Sheriff

100% of precincts reporting (40 of 40)
Mark Orton Gower REP 6,171 100%

Iron County Treasurer

100% of precincts reporting (40 of 40)
Nicole Barton Rosenberg REP 6,990 100%

Iron County Board Of Education District 4

100% of precincts reporting (8 of 8)
Becki Bronson NP 934 100%

Iron County Board Of Education District 5

100% of precincts reporting (7 of 7)
Harold Pratt Haynie NP 1,119 100%

Iron Enoch City Tax Referendum

100% of precincts reporting (4 of 4)
Against The Property Tax Adjustment NP 822 55%
For The Property Tax Adjustment NP 670 45%

Iron Brian Head Par Tax

100% of precincts reporting (1 of 1)
No Brian Head Town Should Not Reinact A 0.1% Sales And Use Tax To Fund Parks, Arts, And Recreation. NP 6 23%
Yes Brian Head Town Should Re-enact A 0.1% Sales And Use Tax To Fund Parks Arts, And Recreation NP 20 77%

Juab Assessor

100% of precincts reporting (18 of 18)
Shirl J Nichols REP 2,660 100%

Juab Attorney

100% of precincts reporting (18 of 18)
Jared W. Eldridge REP 2,631 100%

Juab Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (18 of 18)
Alaina Lofgran REP 1,582 51%
Sharon S Jarrett DEM 1,512 49%

Juab County Commission A

100% of precincts reporting (18 of 18)
Clinton L Painter REP 2,235 72%
Robert (bob) Garrett DEM 882 28%

Juab County Commission-b

100% of precincts reporting (18 of 18)
Rick Carlton REP 2,521 100%

Juab Recorder/Surveyor

100% of precincts reporting (18 of 18)
Craig J. Sperry REP 1,645 53%
Robert M. Williams DEM 1,475 47%

Juab Sheriff

100% of precincts reporting (18 of 18)
Douglas Anderson DEM 1,832 58%
Michael Tischner REP 1,313 42%

Juab Treasurer

100% of precincts reporting (18 of 18)
Deette Worthington REP 2,792 100%

Juab School District

100% of precincts reporting (2 of 2)
Sara Cameron NP 145 30%
Tracy D. Olsen NP 332 70%

Juab Tintic School District

100% of precincts reporting (1 of 1)
Janice J. Boswell NP 26 100%

Juab School District

100% of precincts reporting (3 of 3)
Linda W. Hanks NP 468 100%

Juab Tintic School District

100% of precincts reporting (2 of 2)
John (jingles) Reil NP 40 100%

Kane Commission Seat A

75% of precincts reporting (9 of 12)
Dirk Clayson REP 701 100%

Kane Commission Seat B

75% of precincts reporting (9 of 12)
James L. Matson REP 683 100%

Kane Clerk / Auditor

75% of precincts reporting (9 of 12)
Karla Johnson REP 760 100%

Kane Assessor

75% of precincts reporting (9 of 12)
Linda M. Little REP 746 100%

Kane Attorney

75% of precincts reporting (9 of 12)
Rob Vandyke REP 698 100%

Kane Recorder

75% of precincts reporting (9 of 12)
Verjean E Caruso REP 744 100%

Kane Sheriff

75% of precincts reporting (9 of 12)
Tracy Glover REP 758 100%

Kane Treasurer

75% of precincts reporting (9 of 12)
Georgia Baca REP 734 100%

Kane Local School Board District 4

75% of precincts reporting (3 of 4)
Kevin Glazier NP 52 42%
Loral G Linton NP 72 58%

Kane Local School Board District 5

100% of precincts reporting (4 of 4)
Brian Goulding NP 257 100%

Steven R. Wallace

Judge Of The Orderville Justice Court

75% of precincts reporting (9 of 12)
No NP 127 18%
Yes NP 596 82%

Millard County Commission Seat A

100% of precincts reporting (17 of 17)
James I. Withers REP 3,238 100%

Millard County Commission Seat B

100% of precincts reporting (17 of 17)
Dean William Draper REP 1,961 75%
Paul J. McCollaum Jr. CON 644 25%

Millard County Assessor

100% of precincts reporting (17 of 17)
Patrick C Manis REP 3,235 100%

Millard County Attorney

100% of precincts reporting (17 of 17)
Patrick S. Finlinson REP 3,533 100%

Millard County Auditor

100% of precincts reporting (17 of 17)
Brandy Grace REP 3,380 100%

Millard County Clerk

100% of precincts reporting (17 of 17)
Marki Rowley REP 3,346 100%

Millard County Recorder

100% of precincts reporting (17 of 17)
Connie Hansen REP 3,465 100%

Millard County Sheriff

100% of precincts reporting (17 of 17)
Dale Josse REP 1,557 41%
Robert A. Dekker DEM 2,268 59%

Millard Courty Treasurer

100% of precincts reporting (17 of 17)
Sheri Dearden REP 3,465 100%

Millard School District 4

100% of precincts reporting (2 of 2)
Jeff Schena NP 440 57%
Ron Draper NP 330 43%

Millard School District 5

100% of precincts reporting (2 of 2)
Dixon R. Eliason NP 309 41%
Todd E. Holt NP 438 59%

Stanley K. Robison

Justice Court Judge Of Fillmore City

100% of precincts reporting (17 of 17)
No NP 851 24%
Yes NP 2,750 76%

Morgan County Council District 1

100% of precincts reporting (1 of 1)
David V Sawyer NP 212 43%
Tina Cannon NP 278 57%

Morgan County Council District 2

100% of precincts reporting (1 of 1)
John Barber NP 487 100%

Morgan County Council District 5

100% of precincts reporting (2 of 2)
Austin F Turner NP 502 100%

Morgan County Assessor

100% of precincts reporting (7 of 7)
Gwen D Rich NP 2,321 100%

Morgan County Attorney

100% of precincts reporting (7 of 7)
Jann L Farris NP 2,319 100%

Morgan County Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (7 of 7)
Janet Thornton NP 1,236 47%
Stacy Netz Lafitte NP 1,386 53%

Morgan County Council At-large

100% of precincts reporting (7 of 7)
Ned L Mecham NP 2,347 100%

Morgan County Recorder

100% of precincts reporting (7 of 7)
Brenda D Nelson NP 1,475 57%
Tina M Heath NP 1,116 43%

Morgan County Sheriff

100% of precincts reporting (7 of 7)
Blaine Breshears NP 2,430 100%

Morgan County Treasurer

100% of precincts reporting (7 of 7)
Bonnie B Thomson NP 2,424 100%

Morgan District 2

100% of precincts reporting (1 of 1)
Bruce A Galbraith NP 257 43%
Ted W Taylor NP 344 57%

Morgan District 4

100% of precincts reporting (1 of 1)
Anna Phelps NP 240 45%
Mark A Farmer NP 288 55%

Piute County Assessor

100% of precincts reporting (7 of 7)
Dale Bagley REP 582 100%

Piute County Clerk Auditor

100% of precincts reporting (7 of 7)
Kali Lee Gleave REP 474 75%
Ricki Cannon LIB 161 25%

Piute County Commissioner A

100% of precincts reporting (7 of 7)
Rick Blackwell REP 521 100%

Piute County Commissioner B

100% of precincts reporting (7 of 7)
William Roy Talbot REP 460 100%

Piute County Recorder/Treasurer

100% of precincts reporting (7 of 7)
Shane Millett REP 587 100%

Piute County Sheriff

100% of precincts reporting (7 of 7)
Marty Gleave REP 560 100%

Piute School Board 1

100% of precincts reporting (1 of 1)
Erin Jensen NP 136 100%

Piute School Board 2

100% of precincts reporting (2 of 2)
Rickey Dalton NP 80 66%
Teresa Pearson NP 41 34%

Piute School Board 3

100% of precincts reporting (1 of 1)
Derrin Jensen NP 37 29%
Teresa Morgan NP 91 71%

Rich Commissioner A

100% of precincts reporting (5 of 5)
William Cox REP 633 100%

Rich Commissioner B

100% of precincts reporting (5 of 5)
Tom Weston REP 648 100%

Rich Sheriff

100% of precincts reporting (5 of 5)
Dale M. Stacey REP 700 100%

Rich Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (5 of 5)
Rebecca M. Peart REP 708 100%

Rich Treasurer

100% of precincts reporting (5 of 5)
Loujean M. Argyle REP 684 100%

Rich Assessor

100% of precincts reporting (5 of 5)
Kim A. Wilson REP 700 100%

Rich Recorder

100% of precincts reporting (5 of 5)
Debra Lee Ames REP 703 100%

Rich Local School Board 3

100% of precincts reporting (1 of 1)
Monty G. Weston NP 85 52%
Ralph B. Johnson NP 80 48%

Rich Local School Board 4

100% of precincts reporting (1 of 1)
Dallas L. Clark NP 81 50%
Eric Wamsley NP 81 50%

Rich Local School Board 5

100% of precincts reporting (1 of 1)
Bryce Huefner NP 131 60%
Tamalyn E. Calder NP 89 40%

Salt Lake County Council At Large A

100% of precincts reporting (783 of 783)
Jenny Wilson DEM 105,066 54%
Micah Bruner REP 89,520 46%

Salt Lake County Council 1

100% of precincts reporting (106 of 106)
Arlyn Bradshaw DEM 18,816 73%
Richard D.m. Barnes REP 6,962 27%

Salt Lake County Council 3

100% of precincts reporting (128 of 128)
Aimee Winder Newton REP 15,838 55%
Daniel C. Snarr DEM 13,205 45%

Salt Lake County Council 5

100% of precincts reporting (127 of 127)
Steven L. Debry REP 26,144 100%

Salt Lake County Assessor

100% of precincts reporting (783 of 783)
Kevin Jacobs REP 104,070 54%
Tyler Andrus DEM 88,022 46%

Salt Lake County Auditor

100% of precincts reporting (783 of 783)
Jeff Hatch DEM 95,609 50%
Scott Tingley REP 96,967 50%

Salt Lake County Clerk

100% of precincts reporting (783 of 783)
Sherrie Swensen DEM 126,083 65%
Wanda Amann REP 68,881 35%

Salt Lake County District Attorney

100% of precincts reporting (783 of 783)
Sim Gill DEM 102,655 52%
Steve Nelson REP 93,733 48%

Salt Lake County Recorder

100% of precincts reporting (783 of 783)
Gary W. Ott REP 101,807 53%
Mary Bishop DEM 90,531 47%

Salt Lake County Sheriff

100% of precincts reporting (783 of 783)
Jake Petersen REP 76,725 39%
James "jim" Winder DEM 119,607 61%

Salt Lake County Surveyor

100% of precincts reporting (783 of 783)
Reid J. Demman REP 139,978 100%

Salt Lake County Treasurer

100% of precincts reporting (783 of 783)
K. Wayne Cushing REP 104,978 55%
Mike Fife DEM 86,245 45%

Salt Lake Canyons School Board 2

100% of precincts reporting (33 of 33)
Amber Shill NP 3,354 52%
Kim Murphy Horiuchi NP 3,070 48%

Salt Lake Jordan School Board 2

100% of precincts reporting (25 of 25)
Gary O. Hansen NP 2,702 48%
Matthew G Young NP 2,951 52%

Salt Lake Murray School Board 2

100% of precincts reporting (11 of 11)
Kami Anderson NP 886 51%
Richard H. Clark NP 849 49%

Salt Lake Granite School Board 3

100% of precincts reporting (31 of 31)
Connie C. Burgess NP 4,468 100%

Salt Lake Jordan School Board 3

100% of precincts reporting (28 of 28)
Roy Harward NP 1,932 29%
Susan Pulsipher NP 4,743 71%

Salt Lake Murray School Board 3

100% of precincts reporting (10 of 10)
Belinda Johnson NP 728 51%
Mike Adams NP 686 49%

Salt Lake Slc School Board 3

100% of precincts reporting (22 of 22)
Jorge Robles NP 1,843 32%
Katherine Kennedy NP 3,831 68%

Salt Lake Canyons School Board 4

100% of precincts reporting (27 of 27)
Clareen Arnold NP 2,770 55%
Tracy Scott Cowdell NP 2,230 45%

Salt Lake Murray School Board 4

100% of precincts reporting (7 of 7)
Cris Longhurst NP 786 60%
Danni Eisert NP 521 40%

Salt Lake Slc School Board 4

100% of precincts reporting (16 of 16)
Mark A. Maxfield NP 907 29%
Rosemary Emery NP 2,246 71%

Salt Lake Canyons School Board 5

100% of precincts reporting (28 of 28)
Cole Hansen NP 2,085 39%
Steve Wrigley NP 3,211 61%

Salt Lake Granite School Board 5

100% of precincts reporting (35 of 35)
Terry H. Bawden NP 4,541 100%

Salt Lake Canyons School Board 6

100% of precincts reporting (24 of 24)
Andrew R Boyce NP 2,549 46%
Sherril H. Taylor NP 3,046 54%

Salt Lake Granite School Board 6

100% of precincts reporting (30 of 30)
Karyn Hermansen Winder NP 4,879 70%
Royce Gibson NP 2,106 30%

Salt Lake Slc School Board 6

100% of precincts reporting (23 of 23)
Melissa H. Ford NP 3,932 57%
Weston Clark NP 2,908 43%

Salt Lake Granite School Board 7

100% of precincts reporting (37 of 37)
Gayleen Gandy NP 5,279 100%

Salt Lake Jordan School Board 7

100% of precincts reporting (22 of 22)
Jen Atwood NP 3,143 65%
Teresa Atherley NP 1,659 35%

Salt Lake Murray School District Tax Levy

100% of precincts reporting (41 of 41)
Against The Authorization Of The Annual Special Tax NP 4,187 52%
For The Authorization Of The Annual Special Tax NP 3,899 48%

Augustus G. Chin

Justice Court Judge Of Holladay

100% of precincts reporting (58 of 58)
No NP 3,073 23%
Yes NP 10,498 77%

Catherine E. Roberts

Justice Court Judge Of Salt Lake City

100% of precincts reporting (124 of 124)
No NP 5,810 20%
Yes NP 23,689 80%

Paul C. Farr

Justice Court Judge Of Herriman

100% of precincts reporting (21 of 21)
No NP 926 25%
Yes NP 2,707 75%

Salt Lake County Proposal No. 1

100% of precincts reporting (783 of 783)
Against The Zap Tax NP 45,086 23%
For The Zap Tax NP 148,915 77%

San Juan Commission District 2

100% of precincts reporting (7 of 7)
Phil Lyman REP 1,224 100%

San Juan Commission District 3

100% of precincts reporting (5 of 5)
Manuel Morgan REP 267 30%
Rebecca M. Benally DEM 614 70%

San Juan County Assessor

100% of precincts reporting (20 of 20)
Howard L Randall DEM 1,767 45%
Shelby D. Seely REP 2,156 55%

San Juan County Attorney

100% of precincts reporting (20 of 20)
Craig C. Halls REP 1,541 39%
Kendall G. Laws DEM 2,379 61%

San Juan County Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (20 of 20)
Dawn Shaw DEM 1,540 40%
John David Nielson REP 2,309 60%

San Juan County Recorder

100% of precincts reporting (20 of 20)
David O. Carpenter REP 1,981 51%
Petina (tina) Corrao DEM 1,869 49%

San Juan County Sheriff

100% of precincts reporting (20 of 20)
Rick Eldredge REP 2,961 100%

San Juan County Surveyor

100% of precincts reporting (20 of 20)
Kent "sam" Cantrell REP 2,850 100%

San Juan County Treasurer

100% of precincts reporting (20 of 20)
Glenis B. Pearson REP 2,899 100%

San Juan Local School Board District 4

100% of precincts reporting (3 of 3)
Elsie Dee NP 436 100%

San Juan Local School Board District 5

100% of precincts reporting (3 of 3)
Jean Holiday Nimrod NP 188 42%
Nelson Yellowman NP 258 58%

San Juan Grand County School Board District 6

100% of precincts reporting (1 of 1)
Britnie Ellis NP 94 100%

Sanpete Assessor

100% of precincts reporting (16 of 16)
Kenneth R Bench REP 4,799 100%

Sanpete Attorney

100% of precincts reporting (16 of 16)
Brody L Keisel REP 4,783 100%

Sanpete Auditor

100% of precincts reporting (16 of 16)
Ilene B Roth REP 4,943 100%

Sanpete Clerk

100% of precincts reporting (16 of 16)
Sandy Neill REP 4,977 100%

Sanpete Commissioner B

100% of precincts reporting (16 of 16)
Scott Bartholomew REP 4,796 100%

Sanpete Commissioner, Seat A

100% of precincts reporting (16 of 16)
Claudia P Jarrett REP 4,788 100%

Sanpete Recorder

100% of precincts reporting (16 of 16)
Reed D Hatch REP 4,986 100%

Sanpete Sheriff

100% of precincts reporting (16 of 16)
Brian Nielson REP 4,761 100%

Sanpete Treasurer

100% of precincts reporting (16 of 16)
Devin Parry REP 4,746 100%

S Sanpete School Board 1

100% of precincts reporting (1 of 1)
Ellen C Aste NP 358 36%
Mark S Olson NP 644 64%

N Sanpete School Board 4

100% of precincts reporting (3 of 3)
Greg B Bailey NP 376 100%

S Sanpete School Board 4

100% of precincts reporting (1 of 1)
Barry Pogroszewski NP 161 30%
David Warren NP 377 70%

N Sanpete School Board 5

100% of precincts reporting (1 of 1)
Robert Earl Garlick NP 503 100%

S Sanpete School Board 5

100% of precincts reporting (1 of 1)
Gary S Olson NP 215 55%
Larry K Smith NP 178 45%

Ivo Ray Peterson

Justice Court Judge Of Ephraim City

100% of precincts reporting (16 of 16)
No NP 1,191 25%
Yes NP 3,596 75%

John R. Cox, Jr

Justice Court Judge Of Sanpete County

100% of precincts reporting (16 of 16)
No NP 1,004 21%
Yes NP 3,892 79%

Sevier Commissioner A

100% of precincts reporting (23 of 23)
Gary Mason REP 3,072 69%
Kelly Johnson IAP 1,350 31%

Sevier Commissioner B

100% of precincts reporting (23 of 23)
Garth 'tooter' Ogden REP 4,037 100%

Sevier County Assessor

100% of precincts reporting (23 of 23)
Amy Garren-clark REP 3,998 100%

Sevier County Attorney

100% of precincts reporting (23 of 23)
Dale P. Eyre REP 3,976 100%

Sevier County Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (23 of 23)
Steven C. Wall REP 4,060 100%

Sevier County Recorder

100% of precincts reporting (23 of 23)
Jayrene Nielsen REP 4,056 100%

Sevier County Sheriff

100% of precincts reporting (23 of 23)
Nathan J. Curtis REP 4,089 100%

Sevier County Treasurer

100% of precincts reporting (23 of 23)
Cheryl B. Buchanan REP 4,091 100%

Sevier Local School Board 1

100% of precincts reporting (4 of 4)
Richard L Orr NP 851 100%

Sevier Local School Board 2

100% of precincts reporting (4 of 4)
Brayden S. Gardner NP 313 38%
Stewart 'stew' Shaver NP 512 62%

Sevier Local School Board 3

100% of precincts reporting (4 of 4)
Jack G. Hansen NP 670 100%

Summit County Council Seat D

100% of precincts reporting (45 of 45)
Christopher F. Robinson DEM 5,832 57%
Craig Williams REP 4,480 43%

Summit County Council Seat E

100% of precincts reporting (45 of 45)
David Ure REP 5,357 52%
Sean Bryan Wharton DEM 4,987 48%

Summit County Assessor

100% of precincts reporting (45 of 45)
Steve Martin DEM 7,852 100%

Summit County Attorney

100% of precincts reporting (45 of 45)
David R. Brickey REP 4,947 48%
Robert Hilder DEM 5,323 52%

Summit County Auditor

100% of precincts reporting (45 of 45)
Gary S. Shumway REP 5,071 50%
Michael Howard DEM 5,114 50%

Summit County Clerk

100% of precincts reporting (45 of 45)
Kent H. Jones DEM 6,221 62%
Nick Coleman REP 3,857 38%

Summit County Recorder/Surveyor

100% of precincts reporting (45 of 45)
Mary Ann Trussell DEM 6,074 61%
Vicki Richards REP 3,836 39%

Summit County Sheriff

100% of precincts reporting (45 of 45)
Justin Martinez DEM 7,045 68%
Kris B Hendrickson REP 3,350 32%

Summit County Treasurer

100% of precincts reporting (45 of 45)
Amy Yost REP 4,979 49%
Corrie Forsling DEM 5,216 51%

North Summit School 4

100% of precincts reporting (2 of 2)
Kevin J. Orgill NP 263 100%

North Summit School 5

100% of precincts reporting (2 of 2)
Vern C. Williams NP 225 100%

Summit Park City School 4

100% of precincts reporting (7 of 7)
J.j. Ehlers NP 1,112 100%

Summit Park City School 5

100% of precincts reporting (6 of 6)
Doug Payne NP 511 42%
Julie Eihausen NP 720 58%

South Summit School 4

100% of precincts reporting (3 of 3)
Lisa Farmer NP 168 45%
Steven Hardman NP 208 55%

South Summit School 5

100% of precincts reporting (2 of 2)
Debra Blazzard NP 206 61%
Stephanie Waters NP 133 39%

Summit County Proposition 1

100% of precincts reporting (26 of 26)
Against The Issuance Of General Obligation Bonds NP 1,425 28%
For The Issuance Of General Obligation Bonds NP 3,594 72%

Tooele Commission Seat A

100% of precincts reporting (49 of 49)
Jerry T Edwards DEM 2,173 22%
Jill Thomas UNA 1,460 15%
Wade B Bitner REP 6,243 63%

Tooele Commission Seat B

100% of precincts reporting (49 of 49)
Jonathan Dee Garrard CON 773 8%
Kendall Thomas DEM 3,919 39%
Myron E Bateman REP 5,243 53%

Tooele Assessor

100% of precincts reporting (49 of 49)
Wendy Shubert REP 8,557 100%

Tooele Attorney

100% of precincts reporting (49 of 49)
Doug Hogan REP 8,231 100%

Tooele Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (49 of 49)
Marilyn K Gillette REP 6,940 70%
Sam Woodruff DEM 2,931 30%

Tooele Recorder/Surveyor

100% of precincts reporting (49 of 49)
Jerry M Houghton REP 8,276 100%

Tooele Sheriff

100% of precincts reporting (49 of 49)
Andy Oblad DEM 4,193 42%
Paul Wimmer REP 5,749 58%

Tooele Treasurer

100% of precincts reporting (49 of 49)
Michael J Jensen REP 6,302 64%
Rachel Hester DEM 3,525 36%

Tooele School Board District 5

100% of precincts reporting (10 of 10)
Matthew Lawrence NP 752 58%
Teresa Mcneill NP 554 42%

Tooele School Board District 6

100% of precincts reporting (5 of 5)
Carol Jensen NP 1,126 100%

Tooele School Board District 7

100% of precincts reporting (12 of 12)
Alan Mouritsen NP 1,385 100%

John Mack Dow

Judge Of The Tooele County Justice Court

100% of precincts reporting (49 of 49)
Yes NP 6,571 75%
No NP 2,136 25%

Board Of Education Of Tooele County School District, Utah Special Bond Election

100% of precincts reporting (49 of 49)
Against NP 4,432 47%
For NP 5,085 53%

Uintah County Assessor

100% of precincts reporting (26 of 26)
Barbara J. Simper REP 5,198 100%

Uintah County Attorney

100% of precincts reporting (26 of 26)
G. Mark Thomas REP 5,104 100%

Uintah County Clerk - Auditor

100% of precincts reporting (26 of 26)
Michael W. Wilkins REP 5,243 100%

Uintah County Commissioner A

100% of precincts reporting (26 of 26)
Michael J Mckee REP 5,047 100%

Uintah County Commissioner B

100% of precincts reporting (26 of 26)
Bill Stringer REP 4,984 100%

Uintah County Recorder

100% of precincts reporting (26 of 26)
Brenda Mcdonald REP 5,151 100%

Uintah County Sheriff

100% of precincts reporting (26 of 26)
Vance Norton REP 4,951 100%

Uintah County Surveyor

100% of precincts reporting (26 of 26)
John Slaugh REP 5,150 100%

Uintah County Treasurer

100% of precincts reporting (26 of 26)
Wendi Long REP 5,205 100%

Uintah Local School Board District 1

100% of precincts reporting (5 of 5)
Resha Bartlett NP 559 50%
Rodney S. Anderson NP 553 50%

Uintah Local School Board District 2

100% of precincts reporting (5 of 5)
James F Allen NP 500 52%
Laura Foley NP 461 48%

Uintah Local School Board District 3

100% of precincts reporting (5 of 5)
Mark Caldwell NP 622 50%
Travis R. Allan NP 619 50%

Uintah Local School Board District 5

100% of precincts reporting (5 of 5)
Greg Gilroy NP 590 63%
Sean Robinson NP 351 37%

Uintah Proposition 1 Zap Tax

100% of precincts reporting (26 of 26)
Against NP 1,831 32%
For NP 3,803 68%

Utah County Assessor

100% of precincts reporting (364 of 364)
Kris W. Poulson REP 69,974 100%

Utah County Attorney

100% of precincts reporting (364 of 364)
Jeffrey R. Buhman REP 69,599 100%

Utah County Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (364 of 364)
Bryan E. Thompson REP 70,008 100%

Utah County Commission Seat A

100% of precincts reporting (364 of 364)
Gregory James Graves REP 52,314 100%

Utah County Commission Seat B

100% of precincts reporting (364 of 364)
Bill Lee REP 68,614 100%

Utah County Recorder

100% of precincts reporting (364 of 364)
Jeffery Dean Smith REP 69,887 100%

Utah County Sheriff

100% of precincts reporting (364 of 364)
James O. Tracy REP 70,299 100%

Utah County Surveyor

100% of precincts reporting (364 of 364)
Gary Ratcliffe REP 69,545 100%

Utah County Treasurer

100% of precincts reporting (364 of 364)
Kim Jackson REP 69,407 100%

Utah Alpine School Board Seat 1

100% of precincts reporting (25 of 25)
Julie King NP 2,557 42%
Paula Hill NP 3,482 58%

Utah Provo School Board Seat 1

100% of precincts reporting (9 of 9)
Taz Murray NP 1,871 100%

Utah Alpine School Board Seat 2

100% of precincts reporting (30 of 30)
Lynne Brockbank Mower NP 2,860 42%
Wendy K. Hart NP 3,932 58%

Utah Nebo School Board Seat 2

100% of precincts reporting (16 of 16)
April Clawson NP 1,129 36%
Kristen Betts NP 2,028 64%

Utah Provo School Board Seat 2

100% of precincts reporting (6 of 6)
Michelle Kaufusi NP 1,385 100%

Utah Alpine School Board Seat 3

100% of precincts reporting (37 of 37)
Chris Jolley NP 3,640 50%
John C. Burton NP 3,713 50%

Utah Provo School Board Seat 3

100% of precincts reporting (5 of 5)
Jared W. Oldroyd NP 269 28%
Mckay R. Jensen NP 704 72%

Utah Nebo School Board Seat 4

100% of precincts reporting (14 of 14)
Larry Ballard NP 1,091 44%
Rick B. Ainge NP 1,386 56%

Utah Provo School Board Seat 4

100% of precincts reporting (8 of 8)
K. Denise Bonnett NP 601 43%
Shannon Poulsen NP 786 57%

Utah Alpine School Board Seat 5

100% of precincts reporting (28 of 28)
Jodee C. Sundberg NP 3,006 54%
Maynard R. Olsen NP 2,609 46%

Utah Nebo School Board Seat 5

100% of precincts reporting (9 of 9)
Shannon M. Acor NP 1,669 100%

Reed S. Parkin

Judge Of The Orem Justice Court

100% of precincts reporting (364 of 364)
No NP 12,872 19%
Yes NP 55,187 81%

Utah Eagle Mountain Electric System Sale

100% of precincts reporting (9 of 9)
Against Sale Of Electric System NP 939 27%
For Sale Of Electric System NP 2,548 73%

Utah Provo City School District Bond

100% of precincts reporting (45 of 45)
Against The Issuance Of Bonds NP 3,461 29%
For The Issuance Of Bonds NP 8,332 71%

Utah Pleasant Grove City Bond

100% of precincts reporting (16 of 16)
Against The Issuance Of Bonds NP 3,387 53%
For The Issuance Of Bonds NP 3,055 47%

Utah American Fork Sales And Use Tax For Parc

100% of precincts reporting (16 of 16)
No NP 2,483 45%
Yes NP 3,080 55%

Wasatch County Council East Seat 3

100% of precincts reporting (8 of 8)
Greg J. Mcphie REP 904 100%

Wasatch County Council Heber North Seat 5

100% of precincts reporting (7 of 7)
Danny Goode REP 1,008 100%

Wasatch County Council At Large Seat 7

100% of precincts reporting (37 of 37)
Lambert J. Deegan DEM 1,708 29%
Mike Petersen REP 4,219 71%

Wasatch Assessor

100% of precincts reporting (37 of 37)
Buff Griffiths REP 4,805 100%

Wasatch Attorney

100% of precincts reporting (37 of 37)
Scott H Sweat REP 4,779 100%

Wasatch County Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (37 of 37)
Brent R. Titcomb REP 5,207 100%

Wasatch Recorder

100% of precincts reporting (37 of 37)
Liz Palmier REP 5,050 100%

Wasatch Sheriff

100% of precincts reporting (37 of 37)
Todd L Bonner REP 5,221 100%

Wasatch Surveyor

100% of precincts reporting (37 of 37)
James C. Kaiserman REP 4,487 100%

Wasatch Treasurer

100% of precincts reporting (37 of 37)
Karl Mcdonald REP 5,032 100%

Wasatch Heber South School Board 2

100% of precincts reporting (5 of 5)
Ann Horner NP 505 53%
Tj North NP 452 47%

Wasatch Heber North School Board 1

100% of precincts reporting (7 of 7)
Debbie Jones NP 629 54%
Nancy Hart NP 535 46%

Randy B. Birch

Justice Court Judge Of Heber City

100% of precincts reporting (37 of 37)
No NP 971 19%
Yes NP 4,229 81%

Wasatch County Proposition Pool

100% of precincts reporting (37 of 37)
Against NP 3,230 53%
For NP 2,834 47%

Wasatch Interlaken

100% of precincts reporting (1 of 1)
No NP 12 14%
Yes NP 71 86%

Washington County Commission Seat A

80% of precincts reporting (82 of 102)
Chris White DEM 6,524 24%
Zachary D. Renstrom REP 20,888 76%

Washington County Commission Seat B

80% of precincts reporting (82 of 102)
Paul Van Dam DEM 7,120 26%
Victor Iverson REP 20,558 74%

Washington County Assessor

80% of precincts reporting (82 of 102)
Tom Durrant REP 23,755 100%

Washington County Attorney

80% of precincts reporting (82 of 102)
Brock Belnap REP 23,800 100%

Washington County Clerk/Auditor

80% of precincts reporting (82 of 102)
Kim M Hafen REP 24,108 100%

Washington County Recorder

80% of precincts reporting (82 of 102)
Russell Shirts REP 23,762 100%

Washington County Sheriff

80% of precincts reporting (82 of 102)
Cory C. Pulsipher REP 24,085 100%

Washington County Treasurer

80% of precincts reporting (82 of 102)
David A Whitehead REP 24,062 100%

Washington Local School Board 4

100% of precincts reporting (11 of 11)
Brent Holloway NP 1,381 45%
Larene L. Cox NP 1,692 55%

Washington Local School Board 5

58% of precincts reporting (11 of 19)
David B. Stirland NP 2,301 63%
Eileen Mckell NP 1,362 37%

Washington Local School Board 6

79% of precincts reporting (11 of 14)
Kelly Blake NP 2,415 82%
Peato "pat" L. Ena NP 532 18%

Washington Local School Board 7

92% of precincts reporting (11 of 12)
Laura Hesson NP 1,930 60%
Scott P Robison NP 1,299 40%

Washington Proposition 3

80% of precincts reporting (82 of 102)
Against NP 13,702 49%
For NP 14,346 51%

Wayne County Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (7 of 7)
Ryan Torgerson REP 1,073 100%

Wayne County Treasurer/Recorder

100% of precincts reporting (7 of 7)
Colleen Allen REP 1,069 100%

Wayne County Assessor

100% of precincts reporting (7 of 7)
Sharon E. Torgerson REP 1,043 100%

Wayne County Commissioner A

100% of precincts reporting (7 of 7)
Dennis Blackburn REP 1,046 100%

Wayne County Commissioner B

100% of precincts reporting (7 of 7)
Robert G. Williams DEM 442 38%
Stanley W. Wood REP 716 62%

Wayne County Sheriff

100% of precincts reporting (7 of 7)
Kurt R. Taylor REP 925 100%

Wayne County Attorney

Shall Leellan McCartney be elected

100% of precincts reporting (7 of 7)
No NP 182 17%
Yes NP 899 83%

Wayne Local School Board 4

100% of precincts reporting (1 of 1)
Cory L. Anderson NP 205 72%
Travis Van Orden NP 80 28%

Wayne Local School Board 5

100% of precincts reporting (1 of 1)
Curtis Whipple NP 77 100%

Weber County Assessor

100% of precincts reporting (159 of 159)
John Ulibarri REP 26,667 100%

Weber County Attorney

100% of precincts reporting (159 of 159)
Chris Allred REP 26,969 100%

Weber County Clerk/Auditor

100% of precincts reporting (159 of 159)
Neil Aaron Hansen DEM 11,879 36%
Ricky D. Hatch REP 21,329 64%

Weber County Commissioner Seat A

100% of precincts reporting (159 of 159)
James Ebert REP 26,438 100%

Weber County Commissioner Seat B

100% of precincts reporting (159 of 159)
Kerry W. Gibson REP 26,322 100%

Weber County Recorder/Surveyor

100% of precincts reporting (159 of 159)
Leann Kilts REP 27,876 100%

Weber County Sheriff

100% of precincts reporting (159 of 159)
Terry L. Thompson REP 27,999 100%

Weber County Treasurer

100% of precincts reporting (159 of 159)
Jared B. Erickson DEM 11,723 35%
John B. Bond REP 21,323 65%

Weber School Board 1

100% of precincts reporting (20 of 20)
Dean L. Oborn NP 3,414 100%

Weber Ogden School Board 2

100% of precincts reporting (8 of 8)
Douglas B. Barker NP 859 58%
Steven L. Marker NP 621 42%

Weber School Board 2

100% of precincts reporting (12 of 12)
Mitsuko Mitzi Kawaguchi NP 2,271 100%

Weber School Board 3

100% of precincts reporting (16 of 16)
Brent W. Richardson NP 1,666 52%
John W. Bradley NP 1,510 48%

Weber Ogden School Board 4

100% of precincts reporting (6 of 6)
Dori Stauffer Mosher NP 425 41%
Jeffrey Heiner NP 624 59%

Weber School Board 6

100% of precincts reporting (16 of 16)
Janis Christensen NP 2,185 58%
Scott L. Hansen NP 1,567 42%

Weber Ogden School Board 7

100% of precincts reporting (5 of 5)
Aaron G. Garza NP 212 40%
Joyce J. Wilson NP 316 60%

Reuben J. Renstrom

Judge Of The Harrisville City Justice Court

100% of precincts reporting (159 of 159)
No NP 7,001 24%
Yes NP 22,734 76%

Reuben J. Renstrom

Judge Of The Riverdale City Justice Court

100% of precincts reporting (159 of 159)
No NP 7,264 24%
Yes NP 22,445 76%

Weber County Proposition 1

100% of precincts reporting (159 of 159)
No NP 8,423 25%
Yes NP 25,294 75%

School Board

State School Board 1

100% of precincts reporting (160 of 160)
David L. Clark NP 12,588 50%
Terryl Warner NP 12,531 50%

State School Board 2

100% of precincts reporting (123 of 123)
Spencer F. Stokes NP 11,720 54%
Willard Z. Maughan NP 9,789 46%

State School Board 3

100% of precincts reporting (138 of 138)
Linda B. Hansen NP 12,929 59%
Michael G Jensen NP 9,089 41%

State School Board 5

100% of precincts reporting (122 of 122)
Laura Collier Belnap NP 14,078 56%
Mark H. Bouchard NP 11,179 44%

State School Board 6

100% of precincts reporting (121 of 121)
Brittney Cummins NP 10,059 42%
Dan Griffiths NP 7,310 31%
Pat Rusk NP 6,347 27%

State School Board 9

100% of precincts reporting (149 of 149)
Heather Groom NP 10,739 38%
Joel Wright NP 13,065 46%
Joylin Lincoln NP 4,421 16%

State School Board 14

99% of precincts reporting (212 of 215)
Mark A. Huntsman NP 21,399 64%
Mike Miles NP 11,998 36%

Judicial Offices

Christine M. Durham

Justice Of The Utah Supreme Court

99% of precincts reporting (2132 of 2,155)
No NP 96,713 22%
Yes NP 338,518 78%

Matthew B. Durrant

Justice Of The Utah Supreme Court

99% of precincts reporting (2132 of 2,155)
No NP 97,553 23%
Yes NP 333,735 77%

Thomas R. Lee

Justice Of The Utah Supreme Court

99% of precincts reporting (2132 of 2,155)
No NP 105,593 25%
Yes NP 324,898 75%

Gregory K. Orme

Judge Of The Utah Court Of Appeals

99% of precincts reporting (2132 of 2,155)
No NP 101,070 24%
Yes NP 326,908 76%

J. Frederic Voros, Jr.

Judge Of The Utah Court Of Appeals

99% of precincts reporting (2132 of 2,155)
No NP 106,110 25%
Yes NP 319,309 75%

James Z. Davis

Judge Of The Utah Court Of Appeals

99% of precincts reporting (2132 of 2,155)
No NP 99,763 23%
Yes NP 326,004 77%

Michele M. Christiansen

Judge Of The Utah Court Of Appeals

99% of precincts reporting (2132 of 2,155)
No NP 98,952 23%
Yes NP 329,702 77%

Stephen L. Roth

Judge Of The Utah Court Of Appeals

99% of precincts reporting (2132 of 2,155)
No NP 100,190 23%
Yes NP 326,246 77%

Thomas L. Willmore

Judge Of The District Court Of The First Judicial District

100% of precincts reporting (143 of 143)
No NP 4,277 19%
Yes NP 18,337 81%

David R. Hamilton

Judge Of The District Court Of The Second Judicial District

100% of precincts reporting (365 of 365)
No NP 16,571 22%
Yes NP 57,173 78%

Jeffrey J. Noland

Judge Of The Juvenile Court Of The Second Juvenile Court District

100% of precincts reporting (365 of 365)
No NP 15,942 22%
Yes NP 57,789 78%

John R. Morris, Jr.

Judge Of The District Court Of The Second Judicial District

100% of precincts reporting (365 of 365)
No NP 19,648 27%
Yes NP 54,161 73%

Michelle E. Heward

Judge Of The Juvenile Court Of The Second Juvenile Court District

100% of precincts reporting (365 of 365)
No NP 15,197 21%
Yes NP 58,905 79%

Noel S. Hyde

Judge Of The District Court Of The Second Judicial District

100% of precincts reporting (365 of 365)
No NP 16,694 23%
Yes NP 57,229 77%

Robert J. Dale

Judge Of The District Court Of The Second Judicial District

100% of precincts reporting (365 of 365)
No NP 16,542 23%
Yes NP 56,968 77%

Sherene T. Dillon

Judge Of The Juvenile Court Of The Second Juvenile Court District

100% of precincts reporting (365 of 365)
No NP 15,743 21%
Yes NP 57,949 79%

Thomas L. Kay

Judge Of The District Court Of The Second Judicial District

100% of precincts reporting (365 of 365)
No NP 17,492 24%
Yes NP 56,414 76%

Andrew H. Stone

Judge Of The District Court Of The Third Judicial District

100% of precincts reporting (877 of 877)
No NP 46,711 25%
Yes NP 136,959 75%

Charlene Barlow

Judge Of The District Court Of The Third Judicial District

100% of precincts reporting (877 of 877)
No NP 45,808 25%
Yes NP 138,588 75%

Christine S. Decker

Judge Of The Juvenile Court Of The Third Juvenile Court District

100% of precincts reporting (877 of 877)
No NP 43,023 23%
Yes NP 142,093 77%

Constandinos "Deno" Himonas

Judge Of The District Court Of The Third Judicial District

100% of precincts reporting (877 of 877)
No NP 53,030 29%
Yes NP 131,291 71%

Elizabeth A. Hruby-Mills

Judge Of The District Court Of The Third Judicial District

100% of precincts reporting (877 of 877)
No NP 46,293 25%
Yes NP 138,109 75%

Julie V. Lund

Judge Of The Juvenile Court Of The Third Juvenile Court District

100% of precincts reporting (877 of 877)
No NP 43,854 24%
Yes NP 142,415 76%

Katie Bernards-Goodman

Judge Of The District Court Of The Third Judicial District

100% of precincts reporting (877 of 877)
No NP 47,297 26%
Yes NP 137,541 74%

Keith A. Kelly

Judge Of The District Court Of The Third Judicial District

100% of precincts reporting (877 of 877)
No NP 48,700 26%
Yes NP 135,912 74%

Paul G. Maughan

Judge Of The District Court Of The Third Judicial District

100% of precincts reporting (877 of 877)
No NP 49,321 27%
Yes NP 134,337 73%

Robert W. Adkins

Judge Of The District Court Of The Third Judicial District

100% of precincts reporting (877 of 877)
No NP 47,246 26%
Yes NP 136,324 74%

Ryan M. Harris

Judge Of The District Court Of The Third Judicial District

100% of precincts reporting (877 of 877)
No NP 47,000 25%
Yes NP 137,474 75%

Todd M. Shaughnessy

Judge Of The District Court Of The Third Judicial District

100% of precincts reporting (877 of 877)
No NP 47,737 26%
Yes NP 135,946 74%

James R Taylor

Judge Of The District Court Of The Fourth Judicial District

100% of precincts reporting (436 of 436)
No NP 15,860 20%
Yes NP 64,282 80%

Lynn W. Davis

Judge Of The District Court Of The Fourth Judicial District

100% of precincts reporting (436 of 436)
No NP 15,435 19%
Yes NP 64,870 81%

M. James Brady

Judge Of The District Court Of The Fourth Judicial District

100% of precincts reporting (436 of 436)
No NP 15,381 19%
Yes NP 64,671 81%

Samuel D. Mcvey

Judge Of The District Court Of The Fourth Judicial District

100% of precincts reporting (436 of 436)
No NP 16,148 20%
Yes NP 63,855 80%

Thomas L. Low

Judge Of The District Court Of The Fourth Judicial District

100% of precincts reporting (436 of 436)
No NP 15,630 20%
Yes NP 64,323 80%

John J. Walton

Judge Of The District Court Of The Fifth Judicial District

87% of precincts reporting (131 of 151)
No NP 5,903 18%
Yes NP 26,311 82%

Wallace A. Lee

Judge Of The District Court Of The Sixth Judicial District

96% of precincts reporting (73 of 76)
No NP 2,636 21%
Yes NP 9,691 79%

Lyle R. Anderson

Judge Of The District Court Of The Seventh Judicial District

100% of precincts reporting (74 of 74)
No NP 3,641 27%
Yes NP 10,049 73%

Mary L. Manley

Judge Of The Juvenile Court Of The Seventh Juvenile Court District

100% of precincts reporting (74 of 74)
No NP 2,928 22%
Yes NP 10,375 78%

Scott N. Johansen

Judge Of The Juvenile Court Of The Seventh Juvenile Court District

100% of precincts reporting (74 of 74)
No NP 3,133 24%
Yes NP 10,054 76%

Clark A. McClellan

Judge Of The District Court Of The Eighth Judicial District

100% of precincts reporting (33 of 33)
No IAP 1,668 19%
Yes IAP 7,099 81%
Site Index
KSL's Children's Television Programming Reports, as well as its FCC public inspection file, are available for viewing during regular office hours at the KSL Broadcast House or online.
The station representative who can assist a person with disabilities with issues related to the content of the public files is Mike Dowdle, available during regular office hours at closed_captioning@ksl.com and (801) 575-5555.
© 2014 ksl.com | KSL Broadcasting Salt Lake City UT | Site hosted & managed by Deseret Digital Media - a Deseret Media Company  v10