News  /  Sports  /  Prep  / 

Prep Sports Redirect

   |  Posted Aug 18th, 2015 @ 5:15pm



 

KSL Prep Scoreboard powered by the Deseret News

baseball - 2A North

Providence Hall at Rowland Hall 3:30 p.m.

Rowland Hall at North Summit 3:30 p.m.

Summit Academy at Layton Christian 3:30 p.m.

Wasatch Academy at North Summit 3:30 p.m.

baseball - 2A South

Beaver at Enterprise 3:30 p.m.

baseball - Region 01

Mountain Crest at Roy 3:30 p.m.

Northridge at Clearfield 3:30 p.m.

Sky View at Weber 3:30 p.m.

baseball - Region 02

Hunter at Layton 3:30 p.m.

West at Syracuse 3:30 p.m.

Viewmont at Davis 5:30 p.m.

baseball - Region 03

Brighton at Taylorsville 4 p.m.

Cottonwood at Jordan 4 p.m.

West Jordan at Copper Hills 4 p.m.

baseball - Region 04

Lehi at American Fork 3:30 p.m.

Lone Peak at Herriman 3:30 p.m.

Pleasant Grove at Riverton 3:30 p.m.

baseball - Region 05

Bonneville at Box Elder 3:30 p.m.

Ogden at Bountiful 3:30 p.m.

Woods Cross at Highland 3:30 p.m.

baseball - Region 06

Hillcrest at Murray 3:30 p.m.

Kearns at Skyline 3:30 p.m.

Olympus at Judge Memorial 3:30 p.m.

baseball - Region 08

Salem Hills at Payson 3:30 p.m.

Wasatch at Uintah 3:30 p.m.

baseball - Region 11

Bear River at Juan Diego 3:30 p.m.

Logan at Morgan 4 p.m.

Ridgeline at Ben Lomond 4 p.m.

baseball - Region 12

Juab at North Sanpete 3 p.m.

Juab at North Sanpete 5 p.m.

baseball - Nonregion

Beaver at North Sevier 3:30 p.m.

softball - 2A East

Piute at Grand 2 p.m.

San Juan at Gunnison 2 p.m.

Piute at Grand 4 p.m.

San Juan at Gunnison 4 p.m.

softball - 2A North

Rowland Hall at Altamont 3:30 p.m.

Summit Academy at Duchesne 3:30 p.m.

softball - Region 01

Sky View at Northridge 3:30 p.m.

softball - Region 03

Taylorsville at Brighton 3:30 p.m.

West Jordan at Bingham 3:30 p.m.

softball - Region 07

Orem at Alta 3:30 p.m.

Timpview at Mountain View 3:30 p.m.

softball - Region 08

Spanish Fork at Salem Hills 4 p.m.

softball - Nonregion

Delta at Milford 3:30 p.m.

Granger at Olympus 3:30 p.m.

Herriman at Bear River 3:30 p.m.

Jordan at Union 3:30 p.m.

Manti at North Sanpete 3:30 p.m.

Morgan at Ogden 3:30 p.m.

Stansbury at Lehi 3:30 p.m.

boys soccer - 2A North

Maeser Prep at Layton Christian 4 p.m.

North Summit at Rowland Hall 4 p.m.

Summit Academy at South Summit 4 p.m.

boys soccer - 2A West

American Preparatory Academy at Wendover 3:30 p.m.

Intermountain Christian at Telos 4 p.m.

boys soccer - Region 04

Herriman at Lone Peak 3:30 p.m.

American Fork at Westlake 7 p.m.

Pleasant Grove at Lehi 7 p.m.

boys soccer - Region 12

Canyon View at Richfield 3:30 p.m.

North Sanpete at Juab 3:30 p.m.