News  /  Sports  /  Prep  / 

Prep Sports Redirect

   |  Posted Aug 18th, 2015 @ 5:15pm



 

KSL Prep Scoreboard powered by the Deseret News

baseball - 2A Central

American Leadership at Delta 3:30 p.m.

Manti at South Summit 3:30 p.m.

baseball - 2A East

Monticello at North Sevier 2 p.m.

Grand at San Juan 3:30 p.m.

Gunnison at Emery 3:30 p.m.

Monticello at North Sevier 4 p.m.

baseball - 2A North

Layton Christian at Rockwell 3:30 p.m.

Summit Academy at North Summit 3:30 p.m.

baseball - 2A South

Enterprise at Milford 3:30 p.m.

Parowan at Beaver 3:30 p.m.

baseball - Region 01

Clearfield at Northridge 3:30 p.m.

Mountain Crest at Roy 3:30 p.m.

Mountain Crest at Roy 3:30 p.m.

Roy at Mountain Crest 3:30 p.m.

Weber at Sky View 3:30 p.m.

baseball - Region 02

Layton at Hunter 3:30 p.m.

Syracuse at West 3:30 p.m.

Davis at Viewmont 5:30 p.m.

baseball - Region 03

Jordan at Cottonwood 4 p.m.

West Jordan at Copper Hills 4 p.m.

baseball - Region 04

American Fork at Lehi 3:30 p.m.

Herriman at Lone Peak 3:30 p.m.

Riverton at Pleasant Grove 3:30 p.m.

baseball - Region 05

Bountiful at Ogden 3:30 p.m.

Box Elder at Bonneville 3:30 p.m.

Highland at Woods Cross 3:30 p.m.

Highland at Woods Cross 5 p.m.

baseball - Region 06

Judge Memorial at Olympus 3:30 p.m.

Olympus at Judge Memorial 3:30 p.m.

baseball - Region 08

Payson at Salem Hills 3:30 p.m.

baseball - Region 09

Pine View at Cedar 4 p.m.

Hurricane at Dixie 7 p.m.

Snow Canyon at Desert Hills 7 p.m.

baseball - Region 10

Grantsville at Union 3:30 p.m.

Tooele at Stansbury 3:30 p.m.

baseball - Region 11

Morgan at Logan 3 p.m.

Juan Diego at Bear River 3:30 p.m.

Ben Lomond at Ridgeline 4 p.m.

baseball - Region 12

Carbon at Canyon View 3 p.m.

North Sanpete at Juab 5 p.m.

baseball - Nonregion

Kanab at South Sevier 3:30 p.m.

softball - 2A Central

American Leadership at Delta 3:30 p.m.

Manti at South Summit 3:30 p.m.

Providence Hall at Millard 3:30 p.m.

softball - 2A East

Grand at San Juan 3:30 p.m.

Gunnison at Emery 3:30 p.m.

softball - 2A North

Rockwell at St. Joseph 3:30 p.m.

Rowland Hall at Summit Academy 3:30 p.m.

softball - 2A South

Enterprise at Milford 3:30 p.m.

Panguitch at Kanab 3:30 p.m.

Parowan at Beaver 3:30 p.m.

softball - Region 02

Layton at Davis 3:30 p.m.

softball - Region 03

West Jordan at Taylorsville 3:30 p.m.

softball - Region 07

Alta at Corner Canyon 3:30 p.m.

softball - Region 09

Cedar at Hurricane 4 p.m.

Dixie at Snow Canyon 4 p.m.

Pine View at Desert Hills 4 p.m.

softball - Region 10

Grantsville at Union 3:30 p.m.

Tooele at Stansbury 3:30 p.m.

softball - Region 11

Logan at Morgan 3 p.m.

Ben Lomond at Bear River 3:30 p.m.

Ridgeline at Juan Diego 3:30 p.m.

softball - Region 12

Carbon at Canyon View 3:30 p.m.

North Sanpete at Juab 5:30 p.m.

softball - Nonregion

Lehi at Murray 3:30 p.m.

Mountain Crest at Bonneville 3:30 p.m.

North Summit at Duchesne 3:30 p.m.

Woods Cross at Olympus 3:30 p.m.

Altamont at Richfield 4 p.m.

boys soccer - 2A North

Layton Christian at Rowland Hall 4 p.m.

South Summit at North Summit 4 p.m.

Waterford at Maeser Prep 4 p.m.

boys soccer - 2A West

Telos at St. Joseph 4 p.m.

boys soccer - Region 03

Brighton at Copper Hills 3:30 p.m.

Cottonwood at West Jordan 3:30 p.m.

Jordan at Taylorsville 3:30 p.m.

boys soccer - Region 04

Lone Peak at Westlake 3:30 p.m.

Pleasant Grove at Riverton 3:30 p.m.

American Fork at Herriman 7 p.m.

boys soccer - Region 05

Box Elder at Highland 3:30 p.m.

East at Bonneville 3:30 p.m.

Ogden at Bountiful 3:30 p.m.

boys soccer - Region 06

Cyprus at Olympus 3:30 p.m.

Judge Memorial at Hillcrest 3:30 p.m.

Murray at Kearns 3:30 p.m.

boys soccer - Region 07

Mountain View at Timpanogos 3:30 p.m.

Timpview at Corner Canyon 3:30 p.m.

Orem at Skyridge 5:30 p.m.

Alta at Provo 6 p.m.

boys soccer - Region 08

Wasatch at Uintah 4 p.m.

boys soccer - Region 09

Cedar at Desert Hills 7:30 p.m.

Pine View at Dixie 7:30 p.m.

Snow Canyon at Hurricane 7:30 p.m.

boys soccer - Region 10

Grantsville at Tooele 3:30 p.m.

Union at Stansbury 3:30 p.m.

boys soccer - Region 11

Ridgeline at Logan 3:30 p.m.

Morgan at Juan Diego 6 p.m.

boys soccer - Region 12

Carbon at Richfield 3:30 p.m.

Juab at Canyon View 3:30 p.m.

boys soccer - Nonregion

Grantsville at North Summit 3:30 p.m.